Tervise Arengu Instituut soovitab eeskätt tasakaalustatud toitumist: süüa võib kõike, aga mõõdukates kogustes..
OTSE

Spetsialist: toidusoovitused aitavad keskkonda hoida, aga neid ei järgita

Soovitusi, et planeedi päästmiseks võiks süüa vähem liha ja rohkem taimset toitu, on arvatavasti kuulnud paljud. Siiski ei tähenda see, et loomsest peaks üldse loobuma: kui inimesed peaksid kinni ka praegusest Eestis soovitatud liha nädalasest kogusest, käiks keskkonna käsi paremini, ütleb Tervise Arengu Instituudi vanemspetsialist Hanna Alajõe.

Intervjuu Massimo Gasparoniga
OTSE

Ekspert Euroopa toorainekriisist: peame hakkama nägema pikka plaani

Euroopa haruldaste muldmetallide ja teiste rohepöördeks tarvilike toorainete varu on tõenäoliselt piisavalt suur, et saavutada muu maailma tujudest sõltumatus. Potentsiaali realiseerimiseks on vaja pelgalt kiirest kasumist lähtuva turuloogika asemel vaadata 10–20 aastat tulevikku, leiab Euroopa Toorainete Liidu juht Massimo Gasparon.

Margit Keller
OTSE

Margit Keller: rohepöörde suur pilt ja tavakodaniku kasu

Tavatarbija jaoks liigub rohepööre siis, kui on olemas sobivad tooted, teenused ja taristu. Üksnes kõrgem teadlikkus ei murra praeguseid rutiine. Pigem tasub mõelda "ihulähedasemast" kasust: parem tervis, vaba aeg ning rahasääst, kirjutab Margit Keller.

Lugeja küsib

Sul on põletav teadust puudutav küsimus või on sul ettepanek mõne teema sügavamaks kajastamiseks? Klõpsa selle edastamiseks allolevale nupule.

teadusuudiste kokkuvõte

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: