R2 Portaal

Uus i-telefon äratab inimestes ürgse hirmu aukude vastu

12.09.19 ... Hiljuti välja tulnud iPhone 11 on tehnoloogiaarenduses teinud väikese tahtmatu apsaka, mis kutsub inimestes esile evolutsiooniliselt välja kujunenud trüpofoobiat ehk hirmu auguliste pindade vastu, selgitab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Kaamelitel ja inimestel pole palju vahet

11.09.19 ... Kassadeta poodide juurutamisega inimeste elu mugavaks teha püüdnud Sainsbury kaubamaja avastas infolaudade tagant vihase klientide rivi. Progressituulte valguses pole kaamelitel ja inimestel palju vahet, järeldab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Google'it ähvardab uus trahvilaine

10.09.19 ... Kuigi Google'it ähvardab taaskord trahvide laine, pole ilmselt mõtet oodata, et sellest muutub oluliselt nende käitumine, leiab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Hipsteriefekt kergitas vinüülplaatide müügi 1980. aastate tasemele

09.09.19 ... USA-s on müüdud viimastel kuudel vinüülplaatidele jäädvustatud muusikat peaaegu sama palju kui CD-sid. Jääb vaid üle ennustada, kas LP-plaatide populaarsus kasvab ka pärast hipsterite surma, küsib R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Kelmid varastasid tippjuhti matkiva tehisintellektiga 220 000 eurot

05.09.19 ... Kurjategijad leiavad tehisintellekti ja masinõppe abil inimestelt raha välja petmiseks üha uusi võimalusi, vahendab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Videomänge mängib maailmas juba iga kolmas inimene

04.09.19 ... Kuigi videomängude populaarsus jääb veel alla jalgpallile, küündib sektori maht juba ligi triljoni dollarini, vahendab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Vaidlus audioraamatu kuulamisviisi üle kuulutab kirjaniketa tulevikku

03.09.19 ... Kaasaegsete tehnikaimede tõttu ei pruugi olla kaugel kohtuvaidlus, kus kirjastajad süüdistavad tehisintellekti loata surnud autoreid matkivate teoste loomises ja levitamises, märgib R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Tehnoloogiahiid soovitab valmistuda riikidel 12-tunniseks töönädalaks

02.09.19 ... Hiina tehnoloogiaettevõtte Alibaba kaasasutaja Jack Ma arvates ei õpeta praegune haridussüsteem inimestele kümne aasta pärast tarvilikke oskusi. Kooli soovitab reformida ka ärimagnaat Elon Musk, vahendab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Sõda Huaweiga võib tuua telefonitööstusse oodatud innovatsiooni

04.06.19 ... USA ristiretk Hiina telefonitootja Huawei vastu võib tarbijatele tervikuna hoopis kasu tuua. Seni Androidile ja Google'ile lootnud ettevõte toob esimesed täiesti uuel platvormil põhinevad telefonid väidetavalt müüki juba järgmisel kuul, vahendab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Läbimurre masinnägemises muudab liikluse bürokraadi unelmaks

03.06.19 ... Järgmise kümnendi alguses uutele autodele kehtima hakkav nõue järgida automaatselt piirkiirust pelutab inimeste vabaduste pärssimise ja bürokraatidele liigse võimu andmisega, leiab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Kõikvõimas internet on hakanud otsast mädanema

21.05.19 ... Hiljutine MySpace'i otsus kustutada miljonite muusikute kümned laulud ilmestab, et digiandmed pole surematud ja interneti kasvamiseks peab see paratamatult otsast mädanema, leiab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Maailma kuulsaima kassi surm paneb otsima uut esmaspäeva päästjat

20.05.19 ... "Tusase kassi" surma valguses on kohane meenutada, et internet pole täitunud miljardite kassipiltide ja miljonite videotega põhjuseta ning need on praeguseks ära hoidnud ilmselt rohkem kui ühe esmaspäevast tingitud infarkti, leiab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Tehisintellekti õpetajad meenutavad üha rohkem koloniaalajastu orje

16.05.19 ... Tehisintellekti maailma tundma õpetavaid inimesi võib võrrelda lapsevanemate asemel orjatöölistega, kes jäävad oma kogemusi jagades iga kord nende võrra rumalamaks, leiab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Vabakasutuses perepildid sattusid masinpiilurite haardesse

15.05.19 ... Näotuvastustehnoloogiate hüppelise arengu tõttu on tõenäoline, et masinate treenimiseks on kasutatud ilma selgesõnalise loata pea iga internetti jõudnud näopilti, vahendab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Nimekas inimloouurija: teada-tuntud maailm võib lõppeda 2050. aastaks

14.05.19 ... Inimloouurija Jared Diamond kirjeldab värskes raamatus tosinat võimalust, kuidas võiks pääseda inimkond tervet planeeti ootavast katastroofist. Sellegipoolest lõpeb maailm vähemalt sellisena, nagu me seda teame, 2050. aastaks 49-protsendilise tõenäosusega, vahendab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Uberi börsile tulek paljastas inimliku ahnuse ja arguse piirid

13.05.19 ... Uberi börsile tulek pakkus suurejoonelist vaatemänngu kannatliku kahtluse ja ahnuse võitlusest. Võib aga küsida, kas nendest painatud investorid on ikka kõige paremad strateegid, leiab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Noored tunnevad end vaatamata ühismeediale üksildasemalt kui kunagi varem

09.05.19 ... Vaatamata üha rohkematele suhtlusvõimalustele kohtuvad inimesed omavahel vähem kui kunagi varem. Füüsiliste kontaktide arvu langus kasvatab aga depressiooni ja meeleoluhäirete riski, nendib R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Pimestava infovoo käest päästab nutikas kõrvapai

08.05.19 ... Tähelepanu nimel käiva karmi võitluse varjus muutuvad üha populaarsemaks audioraamatud ja taskuhäälingud, laiendades ühtaegu inimeste silmaringi ja pakkudes võimalust põgeneda kasvõi hetkeks stressist kubisevast maailmast, leiab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Agressiivse jalakäija sündroom võttis internetis muinasjutulised mõõtmed

07.05.19 ... Inimeste ürgne kärsitustunne on muutnud interneti ja reklaamimüügi toimel sedavõrd võimsaks, et meenutab kohati juba Lewis Carrolli jutustust "Alice Imedemaal", nendib R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Ühiskond vahetas igavustunde üksilduse, viha ja rumaluse vastu

06.05.19 ... Kuigi kristlikus väärtusruumis on peetud igavlemist laiskusega võrreldavaks patust juba ajaarvamise algusest saadik, on muutnud selle tõrjumiseks loodud tehnoloogiad inimesi üksildasemaks, vihasemaks ja rumalamaks, nendib R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Uuring: sajandi lõpuks kummitab Facebookis 4,9 miljardit surnut

02.05.19 ... Senise kasvu jätkudes on Facebooki kasutajate seas peaaegu viis miljardit inimest, kelle maine elu on jõudnud vahepeal lõppeda, vahendab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port Oxfordi Ülikooli interneti instituudi teadlaste värsket uuringut.

Facebooki rekordtrahv kergitas selle väärtust 40 miljardi dollari võrra

30.04.19 ... Facebooki suhkrutrahv osutub ilmselt magusaks kogemuseks. Ettevõttele määratud enam kui kolme miljardi suurune karistus kergitas selle väärtust ligikaudu 40 miljardi dollari võrra, vahendab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Pesuvoltija amet muutub üha helgemaks karjäärivalikuks

29.04.19 ... Pesu voltiva roboti arendamisele keskendunud ettevõtte pankroti valguses on põhjust meenutada, et mitmed inimestele lihtsad ülesanded on liiga kõvaks pähkliks isegi tipptasemel tehisintellektile, leiab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Netflixi ja HBO populaarsus murdis USA filmiakadeemia selgroo

25.04.19 ... Netflixi, Hulu, HBO ja teiste voogedastuskeskkondade populaarsus on kasvanud sedavõrd suureks, et USA filmiakadeemia värske otsuse kohaselt võivad kandideerida need teatud eritingimustel isegi Oscaritele, vahendab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Apple'i näotuvastus võis viia süütu teismelise vahistamiseni

24.04.19 ... Näotuvastustehnoloogiad eksivad veel piisavalt sageli, et nende veelgi laialdasema kasutuselevõtuga prahvataks tammi tagant hirmude ja spekulatsioonide laine, vahendab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Nutivaba eine arendab lapse aju ja vähendab ülekaalulisuse riski

23.04.19 ... Nutikalt söömiseks tasub jätta nutiseade einestamisel taskusse ja kutsuda lauda ka teised pereliikmed, leiab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Rööprähklemine tegi inimesest inimese, kuid pole enam edu võti

22.04.19 ... Kuigi rööprähklemine kui selline pole ohtlik ja on toonud inimkonnale minevikus isegi edu, võib viia see nüüdisajal taandarenguni, leiab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port viimaste teadusuuringute põhjal.

Anarhistidest paarikest ähvardab avamerele kodu rajamise eest surmanuhtlus

18.04.19 ... Tehnoanarhia leiab rahvusvahelistesse vetesse pagemisega enda riikidest ja seadustest vabastamiseks üha uusi võimalusi. Paraku ei pruugi neid kammitsevatest seadustest hoolida ka riigid, märgib R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Tuhandete USA seadusalgatuste taga seisab poliitiku asemel huvirühm

16.04.19 ... Tehisintellekti abil USA seadusalgatusi uurinud ajakirjanike rühm leidis, et iga sajanda seadusloomega seotud teksti taga peitub rahvaesindaja asemel üks või teine huvirühm, vahendab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Google ja Facebook tungivad jõudsalt inimeste mälestustesse

15.04.19 ... Kaugel ei pruugi olla ajad, kui eraelu ja maailma ajaloo tähtsamaid hetki meenutades tulevad esimesena pähe Google'i ja Facebooki sisustatud ekraanile ilmunud postitused, märgib R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Telefonisõltlaste tõttu hukkub maailma teedel tuhandeid inimesi

11.04.19 ... Autojuhtimise ajal telefoni kasutamine on võrreldav ligi 0,8-promillise joobega, selgub USA teadlaste analüüsist. Telefonisõltlaste arvu kasvu vaadates on seega aeg küsida, kas autoroolis telefoni kasutamise eest võiks määrata senisest karmimaid karistusi, leiab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Liiga suur valikuvabadus mürgitab armu- ja ostusisu

10.04.19 ... Internet peaks muutma maailma piirideta maailmakülaks. Uuringutest nähtub aga, et suurem valik muudab nii sobiliku kauba kui ka meelepäraste inimsuhete leidmist oluliselt keerukamaks, märgib R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Euroopa Liit avaldas juhised eetilise tehisintellekti loomiseks

09.04.19 ... Euroopa Liit loodab vaatamata mujal maailmas ebaõnnestunud sarnastele katsetele luua helge väärtusraamistiku, milles tegutsemisest võidavad nii toodete arendajad kui ka kasutajad, vahendab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Hoiatav näide – võlakoorem muudab USA-s kõrghariduse omandamise mõttetuks

08.04.19 ... USA näitel on muutunud õppimine läänemaailmas kohati juba sedavõrd kulukaks, et sellega kaasnev võlakoorem hakkab ületama kraadiga kaasnevast kõrgemat palgast lõigatavat tulu, märgib R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Juunis algavatel olümpiamängudel pistavad rinda loomad ja tehisintellekt

04.04.19 ... Juuni algavad esimesed ühtaegu tehisintellekti ja loomade võimekust mõõtvad olümpiamängud. Kõigi eelduste mõõdetakse nende käigus aga pigem tehisintellekti rumalust, mitte tarkust, järeldab R2 tehnikakommnetaaris Kristjan Port.

Tesla autopilooti sai ajada segadusse süütuna paistva prügiga

03.04.19 ... Tesla autode autopilooti sai sundida vastassuunda sõitma väikeste kleepsudega ja mõjutada selle käitumist ka süütuna paistva prügiga, vahendab R2 tehnikakommentaaris Hiina häkkerite värskemaid saavutusi Kristjan Port.

Facebooki juht nõudis ootamatult suurettevõtete karmimat reguleerimist

02.04.19 ... Facebooki juhi Mark Zuckerbergi üleskutsest luua internetikasutajate õigusi kaitsev raamistik kumab läbi pragmatism ja küünilisus, nendib R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Youtube'i jäneseurg paljastab inimeste manipuleeritavuse

01.04.19 ... Uus-Meremaal toimunud massitulistamine sunnib taaskord küsima, kas videote mõjul äärmuslike vaadete omandamises on süüdi meediasisu tarbijad või seda pakkuvate keskkondade haldajad, nendib R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

McDonaldsi tehisintellekt asub õõnestama vaba tahte vundamenti

28.03.19 ... McDonalds asuv juurutama USA-s ja tõenäoliselt ka mujal maailmas süsteemi, mis ennustab toidukohta sisenenud kliendi soove juba enne seda, kui viimane ise otsuseni tellimisotsuseni jõuab, vahendab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Kõrgmood murdis Apple'i selja

27.03.19 ... Apple'i revolutsiooniline katse lõimida omavahel püsivalt tehnoloogia- ja moetööstus kukkus läbi, vahendab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Vatikanis otsiti Jumala, inimese ja tehisintellekti kolmikainsust

26.03.19 ... Vatikanis peetud tehisintellekti ja robootika tulevikku lahanud konverentsil ei kaotanud sõrmi ega pead isegi need tulevikukuulutajad, kelle nägemus näeb ette Jumala näo järgi loodud keha ja hinge lahutamist, vahendab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Inimeste ja arvutite mõtlemine ei erine kuigi palju

25.03.19 ... Inimeste sõnavara võib muutuda tehisintellekti edasisel arengul üha ahtamaks ja vähendada nende arusaamisvõimet, hoiatab värskete katsete põhjal R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Tehnoloogia areng muudab ülikoolid brändimasinaks

21.03.19 ... Ameerika Ühendriikide eliitülikoole hõlmava skandaali valguses paistab, et infoajastul kaotavad inimliku pingutuse väärtus ja teadmiste tegelik omamine tähtsust. Seda asendab üha enam kuvand ja oskus end turundada, vahendab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Süvenev tähelepanukriis muudab tulemusliku töö sõnakõlksuks

19.03.19 ... Tähelepanu defitsiit süveneb. Ühendkuningriigis läbiviidud uuring osutab, et kontoritöötajatel kulub jagub kaheksatunnisest tööpäevadest tulemuslikule tööle vähem kui kolm tundi, vahendab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Nimekas tehnoloogiainvestor külvab Räniorgu sotsialismiseemneid

14.03.19 ... Terve maailma hüvanguks tehisintellekti arendav konsortsium OpenAI teatas, et asub loodavate lahendustega raha teenima. Kasutatavat ärimudelit võib pidada aga USA-s mõnede arvates isegi kommunistlikuks, märgib R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Keskmine nutitelefon on WC-potist seitse korda räpasem

13.03.19 ... Kasvava küberkuritegevuse varjus kipub ununema, et digitaalne hügieen ei tohiks piirduda vaid virtuaalse maailmaga. Keskmisel nutitelefonil elab baktereid umbes seitse korda rohkem kui WC-potis, hoiatab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Maailm vajab digiohtude kohitsemiseks küberjuriste

12.03.19 ... Digimaailm areneb sedavõrd kiiresti, et programmeerijad võiksid kaaluda metsiku lääne reguleerimiseks juristi elukutse omandamist, leiab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port. Liiatigi pole transistorite ja inimestega manipuleerimisel kuigi palju vahet.

Amazoni ja Airbnb võib hukutada nende liigne tõhusus

11.03.19 ... USA presidendikandidaat Elisabeth Warren lubas hakata presidendiks saades tükeldama Ränioru suurettevõtteid. Samas jättis ta mugavalt mainimata, et firmade edu tugineb pühaks lehmaks peetava tõhususe kasvatamisel, vahendab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Y-põlvkonna kangelanna alustab 100 000 dollari nimel aastast nutipaastu

21.02.19 ... Uue ajastu kangelane, New Yorgis elav 30-aastane Elana alustab sel reedel aasta kestvat tundmatut ja okkalist teekonda nutitelefonita, vahendab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

Info tahab olla vaba, raha suurfirmade juures

20.02.19 ... Mida suurem on ettevõte, seda rohkem näivad olevat riigid huvitatud sellele maksusoodustuste tegemisest ja isegi selle tegevusele peale maksmisest, nendib R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: