Leene Korbi sõnul veedab vaid iga kümnes koolilaps iga päev tund aega aktiivselt õues.
OTSE

Liikumisspetsialist: kui lapsest hoolid, luba tal ise kooli minna

Vaatamata levinud müüdile iga päev autoga kooli ukse ette sõidutatavatest lastest, saabub Eestis kooli autoga tegelikult vaid iga kolmas laps, osutab Tartu Ülikooli liikumislabori liikumisspetsialist. Sellegipoolest oleks laste heaolule ja arengule, vanemate ajakavale ning keskkonnalegi parem, kui rohkem lapsi läheks kooli aktiivselt ja omapäi.

Kuidas looduslik radioaktiivsus joogivees inimesi mõjutab, on raske uurida.
OTSE

Eesti paistab Euroopas silma radioaktiivse joogiveega

Eesti inimeste joogivees leidub võrreldes paljude teiste Euroopa riikidega rohkem radioaktiivseid aineid, kuid teadlaste sõnul ei kujuta need tervisele märgatavat ohtu. Küll aga võiks anda see mõtteainet vee käitlemisega tegelevatele ettevõtetele.

Mai on Eesti Rahvusringhäälingus traditsiooniliselt keskkonnakuu. Sel kevadel kutsume argiliikumisi tehes eelistama võimalusel ratast, jalgsi kõndimist või ühistranspordiga liiklemist. Autostumine on aina kasvav probleem ja lahendusi sellele saavad pakkuda ainult inimesed ise.


Keskkonnakuu raames jagame inspiratsiooni autovabaks liikumiseks ja infot valikute tegemisel, et sellest võidaksid nii inimesed kui ka keskkond.

keskkonnakuu etv2-s

veemuusika

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: