Keskkonnakuu

Inimene liigutab kaevandamisega päevas rohkem pinnast kui looduslikud jõud

13.05.19 ... Tuul, vesi ja teised looduslikud jõud liigutavad päevas ligikaudu 60 miljonit tonni pinnast. Inimesed liigutavad sama aja jooksul 156 miljonit tonni pinnast. Kuna kogu aeg võetakse kasutusele uusi tehnoloogiaid, kiireneb ka Maa ressursikasutus.

ERR-i programmides on käimas keskkonnakuu

06.05.19 ... ERR-i programmid tähistavad maid traditsiooniliselt keskkonnakuuna. Tänavu on teemafookuses jäätmed ja prügi sorteerimine, millele pööravad tähelepanu nii ERR-i raadio- kui ka telekanalid. Kasulikke näpunäiteid jagub läbi terve kuu ja häid nippe on oodatud jagama ka kõik inimesed.

Keskkonnakuu dokumentaalfilm vaatab Prantsusmaa metsade kadumist

06.05.19 ... Mets on majanduslik väärtus, aga ka ökoloogiline ja sotsiaalne väärtus. Selle tasakaalu puudumine viib konfliktideni, nagu oleme näinud viimastel aastatel Eestis, aga näiteks ka Prantsusmaal. Viimasest ehk Prantsusmaa metsade kadumisest räägib keskkonnakuu film "Metsade aeg".

Sissejuhatus maailma päästmisse: ökoloogi kuus soovitust

07.07.18 ... Kliimasoojenemine, liikide kadumine ja elukõlbuliku keskkonna kadumine on faktid, mida paljud inimesed teavad. Neid toetavad sageli uuringute ja andmestike kainestavad faktid. Ökoloog Aveliina Helm aga läheneb asjale teist pidi: lisaks hirmujuttudele pakub välja soovitused maailma päästmiseks.

Video: milline see palju räägitud tselluloos siis on?

21.03.18 ... Puidurafineerimistehase aruteluga seoses on palju räägitud tselluloosi tootmisest, kuid kas teate, milline tselluloos välja näeb, kus me teda igapäevaelus kasutame ja mida sellest veel teha annab?

Läänemere bakteri abil saab keskkonda saasteainetest puhastada

18.12.17 ... Anni Britta Pajoma Tartu Jaan Poska gümnaasiumist konstrueeris oma uurimistöö raames Läänemerest pärineva saasteaineid lagundava bakteri mutantse tüve. Selle abil uuris ta toksilise aromaatse ühendi – fenooli – lagundamisrajas osaleva ensüümi mõju bakteri ainevahetusele. Uurimus ilmus veebiajakirjas Akadeemiake.

Keskkonnafilm: kõrgklassi jahiturism õigustamas looduse hävitamist

02.05.17 ... "Kõige ebameeldivam on näha, kuidas inimene laseb looma maha ja tunneb sellest tohutu suurt rõõmu," ütleb zooloog Lennart Lennuk kommenteerides keskkonnakuu dokumentaalfilmi "Safari".

Mai on ETV2-s taas keskkonnakuu

28.04.17 ... Teisipäeva ja neljapäeva õhtuti jõuab ETV2-s eetrisse üheksa värsket ja haaravat dokumentaalfilmi, mis avavad maailma seninägematul moel.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: