Goldbergi masinate videote kogumine on lõppenud. Aitäh kõigile osalejatele! Videoid tuli väga palju, konkursile laekus rohkem kui 300 tööd! Avaldame videod siin lehel vaatamiseks ja hääletamiseks esimesel võimalusel. Suure huvi ja viimastel päevadel laekunud videote arvu tõttu võtab hääletuse tehniline ettevalmistus natuke aega. Avaldame hääletuse alguse kuupäeva siin lehel ja Rakett 69 ning Eesti Televisiooni sotsiaalmeediakanalites.

Hea teadushuviline!

ETV ja Rakett 69 korraldavad Goldbergi masina konkursi. Ülesandeks on ehitada vähemalt viiest elemendist koosnev Goldbergi masin, mis kestab esimesest kuni viimase elemendini vähemalt 25 sekundit.

Osalema on oodatud kõik, olenemata vanusest. Ehitada võib masinat üksi või pere seltsis, samuti saavad virtuaalseid kanaleid pidi suheldes Goldbergi masina tegemiseks pead kokku panna sõbrad-kolleegid. Hoidu lähikontaktist ja ole loov ning leia võimalus, kuidas panna mitmekesi üks Goldbergi masin tööle selliselt, et te ise lähedalt kokku ei puutu. Kasuta selleks erinevaid suhtluskanaleid ja jaga sotsiaalmeedia vahendusel teistelegi nippe, kuidas teil distantsi pealt masina ehitamine õnnestub. Lisa oma postitustele teemaviide #ETVgoldbergimasin ja märgi ära nii Eesti Televisioon kui ka Rakett 69.

Masina võib käivitada nii veereva elemendiga kui ka füüsiliselt (näiteks näpuga). Masina ehituseks võid kasutada igasuguseid käepäraseid elemente. Piire ei ole! Lase fantaasial lennata. Ideid Goldbergi masina ehitamiseks saad ammutada ERR-i arhiivis olevatest Rakett 69 saadetest ja internetist. Nõu võid küsida oma õpetajalt, isalt-emalt, sõpradelt ja tuttavatelt.

Filmi töötav masin üles ja esita see alloleva vormi kaudu. Videoklipi võid üles filmida kas või oma telefoniga. Oluline, et video oleks laiupidi (landscape).

Töid saab esitada 3. aprilli kella 12.00-ni. Peavõitja valitakse rahvahääletusel 6.-12. aprillini. Peaauhinnaks on 2000 €, mille paneb välja Eesti Masinatööstuse Liit ning parematele töödele on ka eripreemiad.

Head pealehakkamist!
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: