X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vaata, kes on aasta kutseõpetaja nominendid

Kaja Piirfeldt Järvamaa Kutsehariduskeskusest on aasta kutseõppeasutuse õpetaja nominent.
Kaja Piirfeldt Järvamaa Kutsehariduskeskusest on aasta kutseõppeasutuse õpetaja nominent. Autor/allikas: Hendrik Osula

14. oktoobril antakse "Eestimaa õpib ja tänab" galal aasta õpetaja tiitel haridustöötajatele 11 kategoorias. Selleni jäänud nädalate jooksul tutvustab ERR Novaator konkursi nominente. Teie ees on kolm aasta kutseõpetaja tiitli nominenti.

Meeta Heinaste

Tallinna Ehituskool

Meeta Heinaste Tallinna Ehituskoolist on aasta kutseõppeasutuse õpetaja nominent. Autor: Hendrik Osula

Meeta Heinaste on eestvedaja. Seda nii kooli, Eesti kui ka rahvusvahelisel tasandil. Meeta õpilased ütlevad, et ta on hooliva ja emaliku käitumise ning hoiakuga, kes julgustab ning ei kurjusta. Staažika pedagoogina seob Meeta õppesituatsiooni elulisi näiteid, mis rikastavad õppetööd ning suurendavad õpilaste huvi eriala vastu.

Õpilaste sõnul eristab Meetat teistest õpetajatest abivalmidus, hoolivus ja see, et ta üritab igast õpilasest maksimumi kätte saada ning motiveerib õppima hoolimata õpilaste erinevast tasemest ja võimekusest. Tema juures on kahtlemata eriline ka see, et tema õpilased teavad, mis on tööeetika. Oluline on oma töö lõpetada igas mõttes, sh enda järelt koristamine. Nende tegevuste juures on Meeta suunav just oma praktilise eeskujuga.

Meeta teeb tihedat koostööd ettevõtetega nii õpilastele praktika ettevalmistamisel kui ka nende hindamisel. Samuti hoiab ta end alati kursis kaasaegsete töövahendite ja meetoditega. Meeta on viinud õpilasi õppekäikudele ja koolitustele ning on kutsunud praktikuid ja vilistlasi kooli esinema.

Meeta töövarjuna või tunnivaatlejatena on käinud kogemusi omandamas TLÜ kutsepedagoogika tudengid. Meeta on valmistanud ette võistlejaid nii Eesti kui ka rahvusvahelistele kutsevõistlustele ja just tema käe alt on sirgunud mitmeid kutsemeistrivõistluste võitjad. Meetal on ette näidata Tallinna Ehituskooli Aasta Kutseõpetaja 2016. ja 2018. aasta tiitlid.

Kaja Piirfeldt

Järvamaa Kutsehariduskeskus

Kaja Piirfeldt Järvamaa Kutsehariduskeskusest on aasta kutseõppeasutuse õpetaja nominent. Autor: Hendrik Osula

Kaja Piirfeldt teeb oma tööd südamega. Ta pühendab õpilastele aega, kasutab huvitavaid ja kaasaegseid õppemeetodeid ning tegeleb õpilastega ka koolivälisel ajal, sealhulgas kutsevõistlustel. Silma paistab tema toetav suhtumine kolleegidesse, alluvatesse ja õpilastesse. Kuna Kaja on ise praktik, siis toob ta õpilastele palju näiteid kogemustest oma farmis. Ta kasutab õpilasi aktiveerivaid ja motiveerivaid õpetamismeetodeid (ristsõnad, interaktiivsed keskkonnad, mälumängud, võistlused, diskussioonid jm). Ta nakatab isikliku eeskujuga ning ei pea paljuks olla õpilaste jaoks olemas erialaste probleemide lahendamisel. Kaja on niivõrd hinnatud, et paljud täiskasvanud õpilased on farmipraktikal rääkinud, et tulevad just Kaja loengute pärast end täiendama.

Kaja on MTÜ Eesti Noortalunikud eestvedaja ja edukas põllumajandusettevõtja, kelle juhitav piimafarm on võitnud mitmeid auhindu. Ka kooli õppefarmi on ta viinud Vabariigi parimate hulka ning loomade toodang, töötajate rahulolu, töökeskkond ja -korraldus on kõvasti paranenud. Ta propageerib kodumaist toidutootmist ja põllumehe ameti väärtustamist.

Kaja on aus ja peab oma sõna, usaldab õpilasi ja peab kokkulepetest kinni. Ta annab õppeprotsessis õpilastele palju vastutust ja vabadust ning paneb tihti õpilased üksteist õpetama ja ka tagasisidet andma. Kaja valiti eelmisel aastal kolleegide ja õpilaste poolt kooli aasta töötajaks.

Merit Karise

Kuressaare Ametikool

Merit Karise Kuressaare Ametikoolist on aasta kutseõppeasutuse õpetaja nominent. Autor: Hendrik Osula

Merit Karise on esimene Kuressaare Ametikooli õpetaja ja esimene disainivaldkonna kutseõpetaja Eestis, kellele Eesti Õpetajate Liit omistas sel kevadel 8. taseme ehk meisterõpetaja kutse. Merit õpetab loovust, kommunikatsiooni, koostööd ja kriitilist mõtlemist elulähedase projektõppe teel ning rahvusvahelistel konkurssidel osalemise kaudu. Õpilaste sõnul on Meriti juhendatud projektide väärtuslikeim osa vabas õhkkonnas ja mõnusa huumoriga toimuv meeskonnatöö.

Meriti isiklik eeskuju seisneb aktiivses kohaliku kogukonna arendamises. Kuressaare linnavolikogu kultuurikomisjoni esimehena on kaasa aidanud hariduse-, kultuuri-, noorsootöö- ja spordiprojektide toetusfondi avamisele ning Eerik Haameri kunstistipendiumi asutamisele. Arengukomisjoni aseesimehena on ta eest vedanud Kuressaare kaasava eelarve käivitamist, millest on toetuse saanud kümned kolmanda sektori kultuuri- ja spordiprojektid.

MTÜ Saaremaailm kaudu on ta tegelenud hariduslike veebimängude loomisega, eesmärgiga äratada õpilastes huvi Saaremaa pärimuse, rahvariiete ja kommete vastu. Oma projektide tööprotsesse toob Merit õpilastele näiteks julgustades neid olema ettevõtlik just oma kogukonnas, leidma leiba lauale toovaid ideid teadlikult just eesti keelest ja kultuurist.

Merit peab oma südameasjaks kutsehariduse maine eest seismist. Tema juhtmõte on "parim amet on aidata noortel inimestel olla avatud ja uudishimulik; aidata neil januneda uute teadmiste ja oskuste järele; aidata neil tunda, et nende panus isiksuse, töötaja ja kodanikuna on Eestile ja maailmale oluline". Samade sõnade järgi käib ta ka ise - Saaremaad, Eestit ja maailma õpetajana loovalt, sütitavalt ning kiire pööruga ühendades ja arendades.


Järgnevast galeriist saab vaadata meeleolukaid fotosid kõigist aasta õpetaja nominentidest.

 

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: