Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vaata, kes on aasta klassiõpetaja nominendid

Aira Rahu Häädemeeste Keskkoolist on aasta klassiõpetaja nominent.
Aira Rahu Häädemeeste Keskkoolist on aasta klassiõpetaja nominent. Autor/allikas: Hendrik Osula

14. oktoobril antakse "Eestimaa õpib ja tänab" galal aasta õpetaja tiitel haridustöötajatele 11 kategoorias. Selleni jäänud nädalate jooksul tutvustab ERR Novaator konkursi nominente. Teie ees on kolm aasta klassiõpetaja tiitli nominenti.

Ilotana Haalen

Tallinna Kristiine Gümnaasium

Ilotana Haalen Tallinna Kristiine Gümnaasiumist on aasta klassiõpetaja nominent. Autor: Hendrik Osula

Ilotana Haalen on särasilmne klassiõpetaja, kes igapäevatööle lisanduvate väljakutsete kiuste ei kaota kirge koos lastega iga päev õppida ja areneda. Ilotana kujundab koolist turvalise keskkonna, et õpilased sooviksid õppida, tegutseda ja oma võimeid rakendada. Tema rahulik olek ja hea huumorimeel loovad tundides mõnusa töömeeleolu. Koos õpilastega kehtestatud kodukord ja kokkulepped tagavad sõbralikud suhted: õpilased on kohusetundlikud, viisakad, õpihimulised. Ilotana märkab ja lähtub alati iga õpilase individuaalsest eripärast, arendades just seda poolt lapses, milles tal andeid ja võimeid on. Oluline on sallivus ja empaatiavõime õpilaste omavahelises suhtlemises.

Ilotana liidab lapsi ühistegevuste abil. Eduelamuse pakkumiseks otsib ta võimalusi erinevates tegevustes nagu näiteks aktiivne ja turvaline koolipäev, Nutilabori, Lego ja robootika- koostöö arendamine, oma kooli tunde kasvatamine väärtuste, traditsioonide kaudu, vanemate õpilaste juhendamisel IT programmide ja veebikeskkondade õppimine, online-töötoad, e-arenguvestlused jm. Vahelduvad individuaalne, grupitöö, aktiivõpe, õuesõpe, õppekäigud. Ilotana tunnid on emotsionaalsed, sisaldades rohkelt näitmaterjale.

Ilotana kaasab ka vanemad tegevustesse ning vanemad toetavad ja usaldavad õpetaja ideid. Sageli palutakse edastada kooli juhtkonnale tänusõnad õpetaja tegevuse kohta ning esimesse klassi astuvate laste vanemate eelistatuim valik on tihtipeale just õpetaja Haalen.

Aira Rahu

Häädemeeste Keskkool

Aira Rahu Häädemeeste Keskkoolist on aasta klassiõpetaja nominent. Autor: Hendrik Osula

Aira Rahu on klassiõpetaja, kes pöörab tähelepanu nii iga lapse kui ka klassi kui meeskonna arendamisele. Ta on õpetaja, kes armastab lapsi tingimusteta ja kelle jaoks on kõige tähtsam tunnustus õpilase särav ja õnnelik naeratus. Tundides rakendab ta uuenduslikke õppemeetodeid, mis aitavad muuta õppe õpilastele huvitavamaks. Aira tundides on rohkem õppimist ja vähem õpetamist ning ta kasutab tundides palju digiõppe meetodeid.

Aira on õpetajana suurepärane eeskuju, kes areneb koos lastega. Ta läks iseseisvalt juurde õppima liikumist ning nüüd on ta edukas rütmika- ja tantsuõpetaja. Oma eelmise klassiga käis Aira XII noorte laulu- ja tantsupeol "Mina jään". Aira eestvedamisel valmistati rahvariided ning valmistuti peoks neli aastat. Läbiti keeruline konkurss ning Aira viis peole kogu klassi: ei mingeid valimisi, et pääsevad ainult andekamad.

Aira rakendab edukalt kujundava hindamise põhimõtteid ning ta leiab aega anda igapäevaselt õpilastele arendavat tagasisidet. Läbi kujundava hindamise on tal tekkinud hea koostöö lapsevanematega, sest annab pidevat tagasisidet lapse arengu kohta. On kaks valdkonda, kus Aira jagab kolleegidele oma teadmisi ja oskusi: digitehnoloogia kasutamine õppetöös ja kujundav hindamine. Aira armastab ikka öelda, et ta teeb seda suurima rõõmuga. See on ju kasuks lastele!

Malle Mager

Vinni-Pajusti Gümnaasium

Malle Mager Vinni-Pajusti Gümnaasiumist on aasta klassiõpetaja nominent. Autor: Hendrik Osula

Malle on suurte kogemuste ja suure empaatiavõimega õpetaja, kes on oma tegemistes põhjalik, korrektne, kohusetundlik ning õpilaste huve arvestav. Ta on oma klassi laste seas autoriteet ja võitnud lastevanemate ning kolleegide lugupidamise. Malle rakendab õpetamisviise, mis loovad keskkonna, kus tema õpilased tahavad õppida ja mõistavad, milleks õpitakse.

Ta suunab õpilasi lugema, uurima, katsetama, avastama ja annab neile ja lastevanematele regulaarset tagasisidet. Malle pöörab suurt tähelepanu laste motiveerimisele, tunnustades õpilasi ning luues sellega klassis positiivse õhkkonna. Õpetajana annab Malle palju, et tema klassis oleks ühtehoidvad ja üksteist toetavad lapsed.

Malle on lisaks klassiõpetajale kehalise kasvatuse õpetaja ja hindab väga oma õpilaste kehalist arengut. Ta püüab palju õppetööd läbi viia värskes õhus ning arendab laste silmaringi ja sotsiaalsust. Malle peab ka väga lugu raamatutest ja seetõttu on tema õpetataval klassil tihe koostöö valla raamatukoguga. Laste silmaringi avardamiseks viib ta sageli tunde läbi raamatukogus. Samuti ärgitab ta lapsi osa võtma erinevatest konkurssidest ja ainevõistlustest.

Tema klass teeb tihti õppekäike erinevatesse põnevatesse kohtadesse ja korraldatakse ka teatrikülastusi. Põneva faktina võib lisada, et kui Malle alustas kahe aasta eest uue 1. klassiga, tuli sinna korraga koguni kolm paari kaksikuid.


Järgnevast galeriist saab vaadata meeleolukaid fotosid kõigist aasta õpetaja nominentidest.

 

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: