Aasta gümnaasiumiõpetaja nominendid: Kaia Tamm, Villu Raja ja Erkki Tempel

Erkki Tempel Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist on aasta gümnaasiumiõpetaja nominent.
Erkki Tempel Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist on aasta gümnaasiumiõpetaja nominent. Autor/allikas: Hendrik Osula

14. oktoobril antakse "Eestimaa õpib ja tänab" galal aasta õpetaja tiitel haridustöötajatele 11 kategoorias. Selleni jäänud nädalate jooksul tutvustab ERR Novaator konkursi nominente. Teie ees on kolm aasta gümnaasiumiõpetaja tiitlile esitatud õpetajat.

Kaia Tamm

Põlva Gümnaasiumi geograafia, ühiskonnaõpetuse ning majandus- ja ettevõtlusõpetuse õpetaja

Kaia Tamm Põlva Gümnaasiumist on aasta gümnaasiumiõpetaja nominent. Autor: Hendrik Osula

Kaia Tamm on oma ala tõeline professionaal ja eestvedaja. Ta on ühtaegu toetav ja nõudlik ning alati aus ja väärikas. Tegu on multitalendiga, kes õpetab geograafiat, ühiskonnaõpetust, majandus- ja ettevõtlusõpetust ning uurimistööde aluseid nii põhikoolis kui gümnaasiumis.

Kaia juhendatud õpilasfirmad gümnaasiumis ning minifirmad põhikoolis saavutavad tähelepanuväärselt palju kõrgeid kohti vabariiklikul tasemel. Ühtegi õpilasfirmat ei saagi teisiti suurtele tegudele ja saavutustele viia, kui õpetaja ei ole eeskujuks ja eestvedajaks ning samas suurimaks arvustajaks nende teel. Kaia kohtub igal nädalal oma õpilasfirmadega väljaspool tunde ning õpilased tulevad alati vabatahtlikult kohale. Kaia korraldab õpilaste osalemist kõikvõimalikel algatustel, messidel, turgudel, aidates välja printida etikette või korraldades transporti ning on vajadusel ise ka autojuhiks.

Kaia on olnud mitme noore tugisammas kooli lõpetamisel ning oma tee leidmisel. Koostöös Rajaleidja Keskuse jt kohalike noorsootöö institutsioonidega on Kaia üheks Põlvamaa ideekonkursi "Välgatus" läbiviijaks. Samuti paljuski tema toetusel ja ettevõtmisel jõudis Põlvamaa õpilasteni "Brightminds" arenguprojekt.

Villu Raja

Tallinna Reaalkool, matemaatikaõpetajaVillu Raja Tallinna Reaalkoolist on aasta gümnaasiumiõpetaja nominent. Autor: Hendrik Osula

Villu Raja on Tallinna Reaalkooli mitmete põlvkondade üks lemmikuid matemaatikaõpetajaid, kes teeb oma tööd suure pühendumusega ja lugupidamisega nii aine kui ka õpilaste suhtes. Villu tugevuseks peetakse gümnasistide kohtlemist kui täiskasvanud isiksusi. Ta õpetab struktureeritult ja seetõttu on õpilastel kerge järge pidada. Villu esitab ootused õpilaste suhtes selgelt ning suunab õpilasi toimetama teadlikult. Tema usaldus paneb õpilasi õppima vastutustundlikumalt, tänu millele õpilased mõistavad, et õpitakse endale. Villu on äärmiselt oskuslik kasvataja ning tema kasvatamismeetod põhineb õpilase sisemisel arengul: ta suunab õpilasi ennast ise arendama.

Villu suurimaks tugevuseks saab pidada paindlikkust õppetöös. Tal on palju lisamaterjale, konspekte ning ka lisakirjandust teistest riikidest pärit õpikute näol. Õpilaste kriitilist mõtlemist arendab ta ülesannete lahendamisel meelega näpuvigu tehes. Villu viibib suure osa nädalast koolimajas ja on valmis ka tunniplaani väliselt õpilasi aitama igasugustes küsimustes: riigieksamiks valmistumisel, olümpiaadideks õppimisel ning uurimistööde tegemisel.

Villu on olnud tõhus jõud reaalainete õppetoolis, ta on olnud kauaaegne õppetooli juhataja. Ta seisab alati oma kolleegide eest ning aitab probleeme diplomaatiliselt lahendada. Ta jagab oma kogemusi nooremate kolleegidega ja tema videoloengud on olnud teistele õpetajatele suureks abiks.

Erkki Tempel

Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium, füüsika- ja keemiaõpetaja

Erkki Tempel Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist on aasta gümnaasiumiõpetaja nominent. Autor: Hendrik Osula

Erkki Tempel on kaasaegne ja põhjalikult oma eriala tundev õpetaja, kes oskab hästi õppimist eesmärgistada ja analüüsida. Ta ei pea tähtsaks õpetaja monoloogi ja faktide tuupimist, vaid suunab õpilaste arengut eelkõige oskusele õpitut seostada igapäevaeluga ning näha üldist loodusteaduslikku tervikpilti. Uue teema õpetamisel ärgitab ta õpilasi diskuteerima, suunates neid küsimustega, et uute teadmisteni ise jõuda - nii jäävad teadmised paremini meelde. Töödes annab ta õpilastele igapäevaelulisi probleeme lahendamiseks, millele nad peavad loodusteaduslikke lahendusi otsima.

Erkki on ise koolipoisina esindanud Eestit rahvusvahelisel olümpiaadil, mistõttu on talle nutikate laste arendamine eriti hingelähedane. Erkki õpilased osalevad igal aastal vabariiklikel olümpiaadidel ning mitmed õpilased on esindanud Eestit ka rahvusvahelistel olümpiaadidel. Individuaalset tööd teeb Erkki ka nendega, kellele on reaalainete õppimine raskem.

Õpilaste ja lapsevanemate tagasiside õpetaja Erkkile on olnud alati kõrge. Koolis on Erkki valitud mitmel korral lemmikuks õpetajaks. Tagasisides on õpilased kirjutanud: "Mulle meeldib tema meetod, et me peame ise lahenduseni jõudma, mitte lihtsalt paberilt teksti maha lugema ja vastavalt juhistele käituma. See suunab meid ise mõtlema ja arutlema."


Järgnevast galeriist saab vaadata meeleolukaid fotosid kõigist aasta õpetaja nominentidest.

 

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: