Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vaata, miks on olulised õpetajad Priit Pensa, Geil Silm ja Mart Soobik

14. oktoobril antakse "Eestimaa õpib ja tänab" galal aasta õpetaja tiitel haridustöötajatele 11 kategoorias. Selleni jäänud nädalate jooksul tutvustab ERR Novaator konkursi nominente. Teie ees on kolm aasta põhikooli aineõpetaja tiitli nominenti.

Priit Pensa

Tartu Veeriku Kool

Priit Pensa Tartu Veeriku Koolist on aasta põhikooli aineõpetaja nominent. Autor: Hendrik Osula

Iga Tartu Veeriku kooli töötaja ja õpilane teab, et digiseadmetega või Internetis hätta jäädes saab abi Priidult. Priit Pensa on aastaid tulemuslikult töötanud: ta on innovaatiline, panustab uue õpikäsituse rakendumisse, väärtustab elukestvat õpet ja õpilaste igakülgset arengut, teeb pühendunult tööd andekate õpilastega ning peab tähtsaks koostööd.

Priidu jaoks on oluline loodusteaduste ja tehnoloogia lõimimine ning digitaalsed õpikeskkonnad, mis arendavad õpioskusi. Tagasisidestamisel kasutab ta hindamismudelitega õpilast toetavat hindamist. Tavapärane on õppetöö diferentseerimine vastavalt õppija võimetele, näiteks teevad rühmatöödes koostööd erineva tasemega õpilased.

Priidu initsiatiivil ja eestvedamisel on koolis mitmed lõiminguprojektid ja õuesõppepäevad, male ja robootikaring. Digipädevuste arendamine on tema absoluutne prioriteet. Ta on loonud koostöös kolleegide digitaalsed õpimapid kõikidele II-III kooliastme õpilastele õpilast toetava hindamise rakendamiseks. Priit väärtustab kooli traditsioone, organiseerides, osaledes ja innustades õpilasi osalema traditsioonilistel üritustel.

Õppeainete lõimimine toimub traditsioonilistel ülekoolilistel matkapäevadel, mida samuti Priit eest veab. Priit on hea koostööpartner kolleegidele, kes pakub ja aitab ellu viia põnevaid ideid uue õpikäsituse rakendamiseks. Ta on Eesti Geograafiaõpetajate Ühingu juhatuse liige ning oli 2017. ja 2018. aastal ühingupoolne e-koolikoti geograafia aine ekspert.

Geil Siim

Elva Gümnaasium

Geil Siim Elva Gümnaasiumist on aasta põhikooli aineõpetaja nominent. Autor: Hendrik Osula

Geil Siim on pühendunud õpetaja, kelle juhendamisel on Elva Gümnaasiumi õpilased aastaid näidanud vabariiklikel ainevõistlustel ning olümpiaadidel kõrgeid tulemusi. Ta rakendab uurimuslikku õpet ning kujundab seeläbi õpilastes iseseisva mõtlemise ja kriitilise analüüsi oskust. Tema õpetamisfilosoofia järgi peab õun olema iga õpilase jaoks just nii kõrgel, et selle kätte saamiseks on vaja pingutada, kuid et see pole kättesaamatu.

Geil rakendab oma ainetundides erinevaid õppemeetodeid, mis võimaldavad kõigil õpilastel tunda edutunnet. Lisaks igapäevastele ainetundidele 3. ja 4. õppeastmes viib ta algklassidele läbi miniteaduskooli, mis on Elva Gümnaasiumi õpilaste seas väga populaarne.

Geil ei ole lihtsalt tunni andja vaid ta on noorte ja elurõõmsate isiksuste kujundaja. Ta oskab jätta igale õpilasele tunde, et õpetaja temast hoolib. Ta ei ütle kunagi "ei" ning leiab, et probleemid on selleks, et neid lahendada. Õpilased julgevad Geili poole pöörduda ka oma argimuredega. Ta seisab alati õpilaste heaolu eest ning tal on julgust lahenduste otsimisel koostööd teha kõigi asjasse puutuvate isikutega. Geil on professionaalsete teadmiste ja oskustega, suure südame, töö- ja empaatiavõimega ning erakordse eestvedamise anniga väsimatu õppija. Ta on tegudele ja tulemustele innustav tõeliselt mitmekülgne aineõpetaja.

Mart Soobik

Tallinna 21. kool

Mart Soobik Tallinna 21. Koolist on aasta põhikooli aineõpetaja nominent. Autor: Hendrik Osula

Mart Soobik on Tallinna 21. kooli doktorikraadiga tehnoloogiaõpetaja, kes oma valdkonna andunud fännina panustab nii aine kui ka õpilaste arengusse ja on alati sammu võrra ajast ees. Mardi tööd iseloomustab innovaatilisus, suur ainealane kompetentsus ja pidev enesearendustegevus. Mart on pühendunud, metoodiline ja innovaatiline õpetaja, kes teeb oma tööd südamega ning kes on alati nõu ja jõuga kõikidele abiks.

Oma tundides kasutab ta erinevaid metoodilisi võtteid, ärgitab õpilaste omaalgatust ja loovust, suunab oskuslikult õpilasi genereerima ideid, planeerima, kavandama ja neid ellu viima. Tehnoloogiatundides õpitut rakendatakse ka igapäevases koolielus, tihti aidatakse jõukohastel parandustöödel. Tema õpilased on motiveeritud ja saavutavad nii õppetöös kui tunnivälistes tegevustes suurepäraseid tulemusi.

Vabariiklikul festivalil "Noor insener 2018" osales kuus Mardi juhendatud meeskonda ja võideti rahva lemmiku tiitel. Üleriigilisel konkursil "Nutikad õpilastööd" tunnustati enam kui 10 õpilase töid. Ka tehnoloogialümpiaadi piirkondlikes ja vabariiklikes voorudes on tema õpilased saavutanud kõrgeid kohti.


Järgnevast galeriist saab vaadata meeleolukaid fotosid kõigist aasta õpetaja nominentidest.

 

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: