X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vaata, kes kandideerivad aasta lasteaiaõpetaja tiitlile

Sirje Aoveer Pärnu lasteaiast Pillerpall on aasta lasteaiaõpetaja nominent.
Sirje Aoveer Pärnu lasteaiast Pillerpall on aasta lasteaiaõpetaja nominent. Autor/allikas: Hendrik Osula

14. oktoobril antakse "Eestimaa õpib ja tänab" galal aasta õpetaja tiitel haridustöötajatele 11 kategoorias. Selleni jäänud nädalate jooksul tutvustab ERR Novaator konkursi nominente. Teie ees on kolm aasta lasteaiaõpetaja tiitli nominenti.

Svetlana Astahhova

Narva Lasteaed Põngerjas

Svetlana Astahhova Narva lasteaiast Põngerjas on aasta lasteaiaõpetaja nominent. Autor: Hendrik Osula

Svetlana Astahhova on usaldusväärne meeskonnaliige, kes oma pühendumuse ja huvitavate ideedega on kolleegidele eeskujuks. Svetlanal on lastega töötamisel suur kogemustepagas: ta oskab hinnata laste individuaalseid võimeid ja suunab neid vastavalt sellele ning loob õppimist ja laste arengut toetava turvalise vaimse ja füüsilise keskkonna.

Svetlana on hea eestvedaja ja loov õpetaja, kelle rühma lapsed arenevad mitmekülgselt ning saavad vajalikku suunamist ja abi. Svetlana on edukas keelekümblusmetoodika arendaja ja rakendaja, mentor ning aktiivne IKT ja eTwinningu kasutaja. Rahvusvaheliste projektide raames jagab ta keelekümblusmetoodika kogemust edasi ning tutvustab Eesti traditsioone ja kombeid.

Svetlana peab oluliseks laste igakülgset arengut ning korraldab selleks erinevaid ekskursioone ja õppekäike. Tema juhitud projekti "Me oleme Virumaa lapsed" raames külastasid lapsed ja lapsevanemad Sinimäe muuseumi, Kukruse polaarmuuseumi ja mitmeid linna asutusi. Lisaks korraldati üritusi ja õppetubasid, osaleti loovuskonkursil ning tehti koostööd teiste lasteaedadega. Koos oma rühma lastega on Svetlana osa võtnud erinevatest näitustest (nt 2016 rahvusvaheline näitus "Eko-Ekspo"), maakondlikest konkurssidest ("E-õppe mosaic 2016"; Rahvatervise Akadeemia "Terviseturniir"; kirjanduskonkurss "Arvumuinasjutud"),  joonistusvõistlustest ja muust.

Svetlana on kolleegina tõeline partner: toetab, juhib, õpetab ja annab tagasisidet, osates hindata nii enda kui ka kolleegide tööd.

Sirje Aoveer

Pärnu Lasteaed Pillerpall

Sirje Aoveer Pärnu lasteaiast Pillerpall on aasta lasteaiaõpetaja nominent. Autor: Hendrik Osula

Sirje Aoveer on lasteaiaõpetaja, kes märkab ja toetab last, oskab suunata headele tegudele, paneb tähele igaühe erisusi ja loovust ning loob turvalise keskkonna iga lapse arenguks. Igapäevatöös peab õpetaja Sirje väga oluliseks pakkuda igale lapsele (ka arendusrühma puuetega lastele) eduelamust ning täiskasvanu tuge.

Ta arvestab laste võimete, oskuste ning arenguliste ja individuaalsete vajadustega. Tervise tugevdamise ja organismi karastamise seisukohalt peab Sirje oluliseks teha liikumisõpetust võimalikult palju õues.

Tervisemeeskonna juhina pöörab Sirje tähelepanu nii laste ja perede kui ka lasteaia personali tervise edendamisele: iga-aastase südamenädala raames toimuvad spordipäevad, doonoripäev, matkapäev, hommikuvõimlemine jne. Ta on koostanud Pärnumaa Tervisenõukogu projektid "Netiküürust priiks" ja "Suhkur - sõber või vaenlane". Samuti on Sirje vedanud mitmeid haridusprojekte, et õppeasutuse psühho-sotsiaalne keskkond paraneks või et saaks toimuma mõni huvitav üritus.

Ta korraldab olümpianädalaid, milles on osalenud ligikaudu 100 liikumisest rõõmu tundvat "pillerpalli". Seal pingutab iga laps tulemuse nimel: kui nooremad jõnglased saavad esimese kogemuse võistlemisest, järjekorras ootamisest ja spordialade sooritamisest, siis suuremad saavad auhinnatud kuld- hõbe- või pronksmedaliga. Kõige muu kõrvalt on ta ka raamatu "Õpime rõõmuga loodust tundma" kaasautor.

Birgitta Tints

Tallinna Tammetõru Lasteaed

Birgitta Tints Tallinna Tammetõru lasteaiast on aasta lasteaiaõpetaja nominent. Autor: Hendrik Osula

Birgitta Tints on on suurepärane õpetaja, kes panustab lastesse rohkem, kui ühelt õpetajalt võiks oodata. Ta on laste ja lastevanemate poolt palavalt armastatud: ettevõtlik, inspireeriv ja äärmiselt tore! Birgittal on suurepärane oskus märgata iga lapse tugevusi, samuti ei jää märkamata, kui lapsel on mõni mure või probleem. Ta oskab imeliselt liita lastevanemaid ja luua üksteisest hooliva ning lugupidava õhkkonda nii vanemate kui ka laste seas.

 Birgitta rühmas on palju toredaid traditsioone, mis aitavad rühmas luua ühtset hingamist. Nii on seal kombeks korraldada rühmasiseseid kontsertesinemisi, hommikuringides saab iga laps jagada eelmise päeva või möödunud nädalavahetuse tegemisi-kogemusi ning üheskoos arutatakse läbi algava lasteaiapäeva plaanid.

Rühmas tähistatakse lisaks tavapärastele tuntud tähtpäevadele ka mitmeid vähem tuntud rahvakalendri tähtpäevi, mille kaudu lapsed (ja ka vanemad!) õpivad tundma meie rahva vanu traditsioone. Birgitta huvitub pärimusmuusikast, laulab, mängib torupilli ning on "nakatanud" päris mitu rühma last pillimängimise armastusega – rühmas on ootamatult populaarseks saanud ukulele õppimine. Olles ise hea laulja, algatas ta koostöös muusikaõpetajaga sellel õppeaastal lasteia töötajate laulukoori. Birgitta on kogemusi jaganud õpetajate konverentsil, juhendanud mitmeid Tallinna Ülikooli praktikante.


Järgnevast galeriist saab vaadata meeleolukaid fotosid kõigist aasta õpetaja nominentidest.

 

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: