Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vaata, kes on esitatud aasta koolijuhi tiitlile

Antti Leigri Palade Põhikoolist on aasta õppeasutuse juhi nominent.
Antti Leigri Palade Põhikoolist on aasta õppeasutuse juhi nominent. Autor/allikas: Hendrik Osula

14. oktoobril antakse "Eestimaa õpib ja tänab" galal aasta õpetaja tiitel haridustöötajatele 11 kategoorias. Selleni jäänud nädalate jooksul tutvustab ERR Novaator konkursi nominente. Teie ees on kolm aasta õppeasutuse juhi tiitli nominenti.

Kristi Aria

Tartu Rahvusvaheline Kool

Kristi Aria Tartu Rahvusvahelisest Koolist on aasta õppeasutuse juhi nominent. Autor: Hendrik Osula

Kristi Aria on seitseteist aastat teinud oma tööd kogu südamega ning loonud lapsesõbraliku ja väärtuspõhise rahvusvahelise kooli, kus hinnatakse iga õpilast ja õpetajat ning toetatakse individuaalset arengut ja loominguvabadust. Näiteks on ta loonud võimalusi õpetajate välislähetusteks ja konverentsidel osalemiseks ning kaasab alati õpetajaid kooli arengu kavandamisse. Ta julgustab heade praktikate jagamist kooli sees. Igal aastal toimuvad avatud tunnid, et kolleegid saaksid üksteiselt õppida. Tema algatusel tunnustab kool aasta õpetajat ja aasta õpilast.

Kristi on loonud suurepärase koostöö Tartu Soome Kooli Ühinguga, et pakkuda soome lastele emakeele, Soome ajaloo ja usuõpetuse tunde. Tema eestvedamisel on koolist saanud IB (International Baccalaureate) õppe kandidaatkool. Õpetajad on tänu direktori kirjutatud projektidele osalenud Erasmus+ mobiilsusprogrammides mitmel pool Euroopas.

Õpilased osalesid projektis "Suured mured väikestes kätes", mis tõi Tartusse kokku õpilasi üle Euroopa, samuti toimusid Kristi eestvedamisel eesti keele õpipäevad koos Peedu kooliga. Väga suure tööna on Kristi leidnud koostöövõimaluse uue koolimaja ehitamiseks ning sinna vajaliku leidmiseks. Kooli kolimine uude majja toimus ainult vanemate, õpetajate ja pereliikmete abiga - see näitab, kuidas Kristi on loonud kogukonna, kus kõik on lahkelt valmis panustama.

Kristi ütleb alati, et meie õpilased on nagu väikesed saadikud, kes viivad Eesti haridussüsteemi maailma. Ta on teinud palju tööd, et rahvusvahelise taustaga lapsevanemad mõistaksid Eesti hariduse kvaliteeti ja innovaatilisust. Kristi on alati teinud oma tööd südamega. Tema missiooniks on olnud lapsesõbralik ja väärtuspõhine koolikeskkond, kus kõigil on hea õppida. Ta on kahe lapse ema, naiskodukaitsja, kodanikupäeva aumärgi laureaat, imeline koolijuht ja eeskuju.

Antti Leigri

Palade põhikooli ja Suuremõisa Lasteaed-Põhikooli direktor

Antti Leigri Palade Põhikoolist on aasta õppeasutuse juhi nominent. Autor: Hendrik Osula

Annti Leigri on koolijuht, kes suudab hästi oma aega planeerida töö ja vaba aja vahel. Ta on edukas poliitik, imetlusväärne lapsevanem, kindlakäeline ja abivalmis juht ning aktiivne kogukonna liige. Tema juhitud õppeasutustes toimuvad erinevad õpilasi kaasavad üritused ja tema juhitud koolide uksed on alati kogukonnale avatud. Palade HEV õpilastele on loodud võimalused osaleda keraamika ringides, tuues nad keraamikakotta nng viies neid kooli tagasi, samuti on Antti palganud vajalikud spetsialistid toetamaks erinevate vajadustega õpilasi.

Palade Põhikool ja loodushariduskeskus Hiiumaal pakuvad koos nii oma kooli õpilastele kui ka teistele huvilistele loodus- ja keskkonnaharidust: laagreid, näitusi, loodusretki, õppeprogramme ja loodusõhtuid. Õppeprogrammid toetavad riiklikku õppekava ja säästva arengu hariduse põhimõtteid.

Väga toetav on käeline tegevus, mida pakutakse Suuremõisas asuvas noortekeskuses, kus on välja ehitatud vajalikud töökojad. Oma avatud meelega jälgib Antti alati võimalusi, kuidas toetada nii õpilasi kui ka õpetajaid ning on alati nõus osalema ja algatama erinevaid ettevõtmisi, et ka väikeses kogukonnas elavatel inimestel olekisd teistega võrdsed võimalused.

Oma pikaajalises töös on ta teinud järjepidevalt tööd selle nimel, et Suuremõisa ja Palade küla lastel oleks võimalik käia kodukohas asuvas lasteaias ja koolis. Kohalikud kutsuvad nii Palade kui Suuremõisa Lasteaed-Põhikooli Hiiumaa nn Waldorf sugemetega kooliks, sest nendes koolides on kõik õpilased teretulnud. Ta on osanud juhtida oma koolide õpetajaid uute suundadeni selliselt, et nad oskaksid näha iga õpilase tugevusi, mitte tema nõrkusi. See on väärtus, mida kogukond hindab kõrgelt.

Ülle Ernits

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor

Ülle Ernits Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolist on aasta õppeasutuse juhi nominent. Autor: Hendrik Osula

Ülle Ernits on pühendunud sellele, et koolitada tugevate teadmistega ja professionaalsete oskustega tervishoiutöötajaid, keda meie riik hädasti juurde vajab. Ülle on tervisehariduse- ja teaduse liider, kes juhib ja arendab Eesti tervishoiu valdkonna õpet kutseharidusest kuni rahvusvaheliselt tunnustatud rakenduskõrghariduse ja terviseteaduse magistriõppe arendamiseni. Kõrgkoolis on ellu kutsutud sisekoolituste iga-aastane programm, mis ei hõlma üksnes erialast või õpetamisoskust arendavat koolitust, vaid ka oskusi ja teadmisi, mida inimesel on vaja igapäevases elus.

Ülle eestvedamisel on viidud läbi tervisepäevad kogukonnale ning elustamis- ja esmaabikoolitus "Sinu käed päästavad elu". Suurimaks saavutuseks võib pidada õe põhiõppe avamist Pärnu Haigla SA-s, millega on lahenemas sealse piirkonna õdede vähesuse probleem. Ülle seisukohad ja tegevused õppe arendamisel on selged - kõige olulisem on õppija.

Õppija kvaliteedi tagamine on kõrgkooli vastutus. Kindlasti ei ole seda kõike võimalik saavutada hoidmata rahvusvahelisel tasandil kätt pidevalt pulsil. Läbi aastate on Ülle kõrgkooli juhina toetanud igal võimalikul viisil õppurite ja töötajate rahvusvahelist koostööd. Näiteks viiakse ühisõppeaineid läbi koostöös Soome ja Läti kõrgkoolidega.

Märkimist väärib ka õppeinfrastruktuuri ja töökeskkonna järjekindel kaasajastamine. Näiteks on koolis käivitatud Baltikumi parim tervishoiuvaldkonna simulatsiooniõppe keskus. Ülle on pidanud väga oluliseks luua õppijale võimalikest parim koolikeskkond, kus õppija tunneb ennast hästi ka väljaspool loenguid ja praktikume. Ülle kuulab kolleege, üliõpilasi ja õpilasi, arutab nendega ja arvestab nende arvamusega.


Järgnevast galeriist saab vaadata meeleolukaid fotosid kõigist aasta õpetaja nominentidest.

 

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: