Reoveeuuring: viirus hakkab üle Eesti taanduma

Reoveekaardil on sel nädalal märgatavalt rohkem asulaid, kust viirust üldse ei leitud.
Reoveekaardil on sel nädalal märgatavalt rohkem asulaid, kust viirust üldse ei leitud. Autor/allikas: Stephen Gibson / Freeimages

Üle mitme nädala oli COVID-19 viirust seekord reovees varasemast vähem. Ehkki mitmes linnas levib viirus veel hoogsalt, leidus seda vähem näiteks Põlva- ja Harjumaal.

"Sel nädalal näeme esimest korda, et viiruse sisaldus reovees hakkab langema ja seda tegelikult üle Eesti," sõnas uuringu juht, Tartu Ülikooli antimikroobsete ainete tehnoloogia professor Tanel Tenson.

Reoveekaardil on sel nädalal märgatavalt rohkem asulaid, kust viirust üldse ei leitud. Regiooniti vaadates on langus professori sõnul selgelt näha Lõuna-Eestis, sealhulgas Põlva maakonnas. Samuti leidus viirust sel nädalal vähem Harjumaal.

Küll aga on viirust reovees palju veel mitmes linnas. "Mis siin silma hakkavad, on Tartu, Jõhvi, Rapla, Viljandi ja veel mõned teised," loetles Tenson.

"Viirust on siiski veel kõrgel tasemel. Ei saa öelda, et ta kuhugi ära oleks kadunud," tõdes ta, "aga langustendents on seekord selgelt näha."

Reoveeuuringu tulemused 15.– 19. novembril. Autor/allikas: Tartu Ülikool

Toimetaja: Airika Harrik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: