Reoveeuuring: omikroni variant levib kõikjal Eestis

{{1639120740000 | amCalendar}}
Foto: Pixabay

Viiruse hulk Eesti reovees sel nädalal oluliselt ei muutunud. Samas pole Eestis ühtki viiruseleiuta piirkonda ning mitmel pool levib uus omikroni variant, selgub seireuuringust.

"Üldiselt viirusetase reovees on suhteliselt samaks jäänud. Mingisugust suuremat langust me ei näe, suuremat tõusu ka ei näe," sõnas uuringu juht, Tartu Ülikooli antimikroobsete ainete tehnoloogia professor Tanel Tenson.

Samas leiti sel nädalal mitmelt poolt Eestist reoveest omikroni viirusevarianti. "Me praegu kontrollime tulemusi üle, et mis täpselt, kust ja kui palju," seletas professor, "aga nii palju võime kindlasti juba öelda, et omikroni tüvi on meil Eestis täiesti selgelt olemas ja laiali läinud. Nii et omikroni tüvi levib meil suhteliselt jõudsalt."

Viiruseleiuta piirkondi Eestis sel nädalal polnud ja nakkus levib taas ka suursaartel. "Üles ta pole kusagil läinud, aga nakkus ära ka pole kadunud," tõdes Tenson. Kui augustis ja septembris levis viirus jõudsalt just Lõuna-Eestis, siis nüüd on levik professori sõnul riigis ühtlane.

Reoveeuuringu tulemused ajavahemikul 6. - 10. detsember. Autor/allikas: Tartu Ülikool

Toimetaja: Airika Harrik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: