Reoveeuuring: viirus on suursaartelt kadunud

Seekord ei leitud viirust Tensoni sõnul Saaremaalt ega Hiiumaalt.
Seekord ei leitud viirust Tensoni sõnul Saaremaalt ega Hiiumaalt. Autor/allikas: Vicky Brock/Flickr (CC BY-SA 2.0)

Sel nädalal näitas reovee seireuuring, et kuigi Mandri-Eestis on viirus veel ühtlaselt laiali, siis Saare- ja Hiiumaalt seda ei leitudki. Suuremates asulates oli viirust sel nädalal samuti keskmiselt varasemast vähem.

Sel nädalal COVID-19 viiruse tase Eestis tõusnud pole ja juba teist nädalat see hoopis langeb. "Kui vaatame 20 suuremat asulat, kust me võtame 24 tunni keskmistatud proovi, siis seal, kui üldist viiruse taset vaatame, on see kindlasti langenud," märkis uuringu juht, Tartu Ülikooli antimikroobsete ainete tehnoloogia professor Tanel Tenson.

Regiooniti vaadates leidus üle mitme nädala kaardil jälle viiruseta piirkondi. Seekord ei leitud viirust Tensoni sõnul Saaremaalt ega Hiiumaalt. "Kui Mandri-Eestit vaatame, siis viirus on suhteliselt ühtlaselt igal pool laiali," jätkas ta. Kõige enam on viirust endiselt Lõuna- ja Kagu-Eestis, eriti Põlvas ja Tõrvas.

"Aga hea meel on näha, et justnimelt üldine suurte linnade keskmine on jõudsalt viimased kaks nädalat allapoole läinud. Loodame, et see langustrend jätkub," ütles Tenson.

Reoveeuuringu tulemused 22.–26. novembril. Autor/allikas: Tartu Ülikool

Toimetaja: Airika Harrik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: