Tallinna Tehnikaülikool valib esmaspäeval rektori

Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) nõukogu valib esmaspäeval kolme kandidaadi seast järgmiseks viieks aastaks ülikoolile uue rektori.

TTÜ praeguse rektori Jaak Aaviksoo kandidatuuri esitasid rühm TTÜ nõukogu liikmeid, hulk ülikooli professoreid inseneri-, IT ja loodusteaduskonnast ning mitmed haldustugistruktuuri üksuste juhid ja töötajad. Jarek Kurnitski esitas rühm inseneriteaduskonna emeriitprofessoreid. Tiit Landi esitas rühm Teaduste Akadeemia akadeemikuid.

Nõukogu valib rektori salajasel hääletusel koosseisu kahekolmandikulise häälteenamusega. Igal nõukogu liikmel on üks hääl. Seega on äravalituks vaja vähemalt kaheksa poolthäält.

Kui rektorikandidaat ei saa vähemalt kaht kolmandikku nõukogu liikmete poolthäältest või senat vetostab valitud rektori, loetakse valimised nurjunuks ja nõukogu nimetab kuni üheks aastaks või uue rektori valimiseni rektori kohusetäitja.

TTÜ rektorit valiva nõukogu liikmed on Gunnar Okk (nõukogu esimees), Maive Rute (nõukogu aseesimees), Heiti Hääl, Ardo Kamratov, Tõnis Kanger, Robert Kitt, Piret Mürk-Dubout, Arvo Oorn, Tiina Randma-Liiv, Mart Saarma, Andres Öpik.

Rektor valitakse ametisse viieks aastaks. Uus rektor astub ametisse 1. septembril 2020.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: