Jaak Aaviksoo kandideerib uuesti Tallinna Tehnikaülikooli rektoriks

Jaak Aaviksoo.
Jaak Aaviksoo. Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Ametisolev Tallinna Tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo kinnitas ERR-i teadusportaalile Novaator, et kandideerib ka teiseks ametiajaks ülikooli rektoriks.

 "Jah, mind on esitatud. Esitanud on viis nõukogu liiget pluss mitmed tehnikaülikooli teaduskonnad. Hetkel kirjutan ma nõusolekut, sest esitamise juures peab olema ka kandidaadi enda nõusolek," ütles Aaviksoo.

Ta lisas, et esitab nõukogule ka visiooni, kuhu Tallinna Tehnikaülikool peaks aastatel 2020-2025 arenema. Küsimusele, mis on visioonis kõige olulisem, vastas Aaviksoo, et ülikooli maine.

"Kõige olulisem on maine meie partnerite silmis - tulevaste tudengite, praeguste tudengite ja vilistlaste silmis, aga ka ühiskonnas laiemalt. Ma olen viis aastat selle nimel tööd teinud ja leian, et ülikooli maine on selle ajaga paranenud. Minu soov on, et tehnikaülikool oleks andekate noorte esimene valik. Noorte, kes tahavad õppida tehnika- ja majandusteadusi."

Aaviksoo sõnul ei ole tal infot, kas ta on ainus kandidaat või on tal rektorivalimistel ka konkurente.

"Arutelu all on olnud ka mitmeid teisi nimesid ja see on iseenesest väga hea. Tunnetan, et ülikoolis on suured ootused seoses rektorivalimistega," sõnas ta.

Tallinna Tehnikaülikooli rektori kandidaatide esitamise tähtaeg on 6. märts kell 17. Rektoriks võib kandideerida isik, kes on või on olnud valitud mis tahes ülikooli professori ametikohale ja kellel on doktorikraad või sellele vastav kvalifikatsioon. Rektorikandidaate võivad esitada kõik soovijad, kuid sel peab olema ka kandidaadi nõusolek.

Tallinna Tehnikaülikool on ainus avalik-õiguslik ülikool Eestis, mille rektori valib selle nõukogu. Nõukogu 13. märtsi istungil kinnitatakse ka rektorikandidaadid, valimised ise toimuvad 18. mail. Rektor astub ametisse 1. septembril 2020.

Tehnikaülikooli nõukogu liikmed on Gunnar Okk (esimees), Ardo Kamratov, Robert Kitt, Mart Saarma, Andres Öpik, Heiti Hääl, Tõnis Kanger, Piret Mürk-Dubout, Arvo Oorn, Tiina Randma-Liiv ja Maive Rute.

Jaak Aaviksoo

- Jaak Aaviksoo on sündinud 11. jaanuaril 1954 Tartus.  

- Jaak Aaviksoo on alates 2015. aasta sügisest Tallinna Tehnikaülikooli rektor. Aastatel 1998-2006 oli ta Tartu Ülikooli rektor. 1994. aastast on Aaviksoo Eesti Teaduste Akadeemia akadeemik.

- Aaviksoo on olnud tegev ka poliitikas - ta on olnud kultuuri- ja haridusminister (1995–1996), kaitseminister (2007–2011) ning haridus- ja teadusminister (2011–2014).

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: