Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser andis ametivande

Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser andis 25. augustil Tartu Ülikooli nõukogu ja senati avatud istungil ülikooli aulas ametivande.

Tseremoonia algas nõukogu esimehe Ruth Oltjeri sõnavõtuga, millele järgnes president Alar Karise kõne. Seejärel andis professor Toomas Asser ametivande ja sai presidendilt ametiraha. 

Rektor keskendus inauguratsioonikõnes ülikooli põhiväärtustele, rahvusülikooli eesmärkide mõtestamisele ning teadlaste ja ettevõtjate koostööle.

"Meile meeldib mõelda, et Eesti arengule ja vaimusuurusele ei sea piire meie rahva ega riigi väiksus. Samamoodi ei poolda me ülikooli arengu ja kasvu piiramist vaid seetõttu, et meid endid, eestlasi, on vähe. Rahvusülikooli tugevuse mõõdupuu on see, et meie sõnal on kaal – nii kodus iga eestimaalase kui ka ülejäänud maailma silmis," ütles Asser kõnes. 

Pärast Toomas Asseri inauguratsioonikõnet said tervituseks sõna veel haridus- ja teadusminister Kristina Kallas, Rektorite Nõukogu nimel Tallinna Ülikooli rektor professor Tõnu Viik ning Tartu Ülikooli üliõpilaskonna esimees Renar Kihho. 

Tseremoonial esines Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor dirigent Triin Kochi juhatusel. 

Tartu Ülikooli nõukogu esimees Ruth Oltjeri sõnul tähendab rektori teist korda ametisse valimine suurt usaldust, aga ka lootust. "See näitab, et midagi väga olulist on eelmisel ametiajal tehtud õigesti. Tartu Ülikoolil on vastutusrikas roll eesti keele, kultuuri, hariduse ja meie Eestimaa hoidmisel, akadeemilisele perele tähendab see missiooniga tööd," märkis ta.

Rektor Toomas Asser on Oltjeri sõnul paistnud silma tasakaaluka ja tervikut nägeva juhina, kes suudab koos oma meeskonnaga leida julgeid ja rahvusvaheliselt mõjukaid perspektiive, kaotamata kõige tähtsamat – emakeelset ülikooli.

Toomas Asseri valis rektorina jätkama Tartu Ülikooli 292-liikmeline valimiskogu 20. aprillil 2023. 

Toimetaja: Airika Harrik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: