Miks tekib kontoritöötajatel väsimus ja kuidas luua ergonoomiline töökoht?

68% Eesti kontoritöötajatest tunnevad alaseljas valusid, on selgunud Tartu Ülikooli doktorandi teadustööst. Selle autor Triinu Sirge tutvustas "Terevisioonis", kuidas luua ergonoomilisi töökohti, et selliseid probleeme oleks vähem.

Sirge on loonud teaduspõhise ettevõte Ergoway, mis pakub töötervishoiu ja ergonoomika teenuseid. Ta selgitas, et vale istumisasend on üks põhjus, miks kontoritöötajad sageli väsimust tunnevad.

"Kui me istume pikka aega jalad 90-kraadise nurga all, siis tuharalihased ja reie tagumised lihased on suure pinge all, sest kogu ülakeha raskus vajutab nende peale. Väsimus tekibki sellest, et vereringe ei käi vabalt ringi ja seetõttu ei saa meie aju piisavalt hapnikku, mis omakorda paneb meid tööpäeva lõpus väsimust tundma," rääkis Sirge.

Lisaks õigele istumisasendile tutvustati saates ka seda, kuidas valida endale sobilik arvutihiir. Sirge rõhutas, et kontoritöötajate tervisele tuleb kasuks, kui nende töötegemise asendid on aktiivsed ning vahelduvad tööpäeva jooksul. "Loomulikult ei tohi ära unustada ka liikumispause ja üleüldist füüsilist aktiivsust," lisas ergonoom.

Triinu Sirge tutvustab ülikoolist välja kasvanud kõrvalfirmat ka sel nädalal Tartus toimuval Baltimaade suurimal ärifestivalil Startup Dayl, kus näeb ka mitmeid teisi teaduspõhiseid idufirmasid.

Toimetaja: Katre Tatrik, Tartu Ülikool

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: