Naised töötavad paremini soojemas, mehed jahedamas

Avatud kontorid soodustavad viiruste levikut, kannatab ka töötajate privaatsus
Avatud kontorid soodustavad viiruste levikut, kannatab ka töötajate privaatsus Autor/allikas: Wikimedia Commons

Küllap puhkeb nii mõneski kontoris aegajalt vaidlusi, kas keerata termostaat soojema või külmema peale. Inimeste mugavusvööndid on ju erinevad. Nüüd tuleb välja, et temperatuurieelistustes on erinevusi ka sugude vahel.

Tom Chang Ameerika Ühendriikidest Lõuna-California Ülikoolist ja Agne Kajackaite Saksamaalt Berliini Ühiskonnauuringute Teaduskeskusest kirjutavad ajakirjas PLOS ONE, et naised saavad vaimses töös paremaid tulemusi keskmiselt soojemates oludes kui mehed. Meeste jaoks on optimaalne temperatuur pisut madalam kui naistel.

Chang ja Kajackaite andsid üliõpilastest katseisikutele lahendada matemaatika ja keeleülesandeid mitmesuguse ruumitemperatuuri juures, vahemikus 16 kuni 33 kraadi.

Oli ka varem teaduslikult teada, et naistele meeldib tööd teha natuke soojemas kui meestele, aga nüüd on teada, et sugude vahel on erinevus ka töö tulemustes eri temperatuuri juures.

See annab kontorivaidlustele tähtsust juurde, sest mängus ei ole mitte ainult töö tegemise mugavus, vaid ka tulemuslikkus.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: