Video: kuidas jõutakse Eestis uute viirustüvede jälile?

Novaator sai võimaluse piiluda terviseameti rahvatervise laborisse, kus paljude muude proovide seas analüüsitakse ka koroona- ja reovee proove. Kui Eestisse peaks jõudma mõni uus koroonaviiruse tüvi, siis on terviseameti labor esimene koht, kus sellest teada saadakse.

Praegu sekveneeritakse terviseameti laboris viiruse tüvesid nii reoveest kui ka sentinel-uuringu käigus kogutud PCR-testidest. Sentinel-seire on gripi ja gripilaadsete nakkuste sihipärane valikuline uuring, mis põhineb üheaegselt viroloogiliste ja kliiniliste andmete kogumisele teatud skeemi järgi, mis võimaldab saadud andmeid laiendada kogu elanikkonnale.

Kui proovid jõuavad terviseametisse, siis esmalt kantakse need laboriinfosüsteemi ja saadetakse liftiga üles laborisse. Seejärel liiguvad proovid molekulaaranalüüsi ruumidesse. Mitmes ruumis proovid käivad ja kuidas käib viiruste tüvede sekveneerimine, vaata videost.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: