Otse: digitehnoloogiate väljakutsed teaduses ja ühiskonnas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Bertrand Guay/AFP/Scanpix

Täna arutatakse Brüsselis probleemide üle, mis on tekkinud digiteemade integreerimisel ELi teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni (TAI) raamprogrammi, programmi Horisont 2020 kui ka järgmise raamprogrammi ühiskondlikesse väljakutsetesse ning püütakse leida koostööpartnereid.

ELi teadus- ja innovatsioonipoliitikal on oluline roll füüsilise ja digitaalse maailma ühendamisel. See võimaldab suurendada digitaalsete tehnoloogiate ja innovaatiliste lahenduste sünergiat ühiskondlike väljakutsetega.

Ühiskondlikud väljakutsed on üks ELi TAI raamprogrammi prioriteetidest. See prioriteet keskendub seitsmele põhilisele kodaniku murele: tervishoid, toiduga kindlustus, puhas energia, keskkonnahoidlik transport, kliima, innovaatiline ja turvaline ühiskond.

Ajakava
14.30–15.00 Sissejuhatus ja avakõned
15.00–16.30 I sessioon
Andmed kui Euroopa tuleviku peamine võimaldaja
16.30–17.00 Kohvipaus
17.00–18.30 II sessioon
Digilahenduste ühiskondlik aktsepteeritavus
18.30–18.40 Lõppsõna

Konveretsil „Embedding digital into societal challenges“ keskendutakse digitaalse tehnoloogia ja uuenduslike lahenduste kasutamisele ühiskondlike väljakutsetega tegelemisel.

Konverentsil arutletakse teadusandmete vaba liikumise rolli üle ühiskondlike väljakutsete lahendamisel. Kasvava teadusandmete hulga juures muutub olemasolevate andmete uuesti kasutamine järjest olulisemaks.

Arutelus käsitletakse ka digitaalsete lahenduste omaksvõttu ühiskonnas ning peamisi takistusi uuenduslike lahenduste kasutusele võtmisel.

Digitaalsed lahendused, mis ühiskonda ulatuslikult muudavad, puudutavad e-valitsemist, e-tervishoidu, nutikat võrku ja mitmeid teisi digilahendusi.
Konverentsi avavad Euroopa Komisjoni teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni volinik Carlos Moedas ja haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Sõna saavad teadlased ja ettevõtjad nii Eestist kui Euroopast, mitmete EL institutsioonide ja valdkonna erialaorganisatsioonide esindajad.

Konverentsi korraldab Eesti teadusagentuur koostöös ülikoolidega, haridus- ja teadusministeerium.

 

Toimetaja: Marju Himma-Kadakas

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: