Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Aaviksoo: IT-kolledži petitsiooni võetakse arvesse

Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) rektor Jaak Aaviksoo ütles, et TTÜ-ga liitumise vastu allkirja andnud IT-kolledži tudengite arvamust võetakse arvesse, sest enamus argumente on sisulised.

Täna haridus- ja teadusministeeriumis allkirjastatud memorandumiga valmistatakse ette Eesti infotehnoloogia kolledži ühinemist Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) IT teaduskonnaga. Ühinemise peamine eesmärk on tuua tööturule rohkem praktiliste oskustega spetsialiste. IT-kolledžis aga ollakse ühinemise vastu ning ühinemise vastasele petitsioonile on praeguseks kogutud üle 500 allkirja.

"Aktuaalse kaamera" otsestuudios küsiti rektor Aaviksoolt, kas petitsiooni võetakse arvesse.

"Eks muidugi. Ma olen ju kuulanud neid argumente ja enamus neid argumente on sisulised. Et need küsimused tuleb kõik lahendada," vastas ta.

"Aga meil on selleks üle aasta aega ja tööandjatega me oleme kokku leppinud, kuidas seda teha. Ma arvan, et saame ka ülejäänud küsimused lahendatud, ega siis nüüd päris 1. septembrist see liitumine ei tule - sinna on aasta ja kaks kuud aega. Enamus küsimusi on lahendatavad, ma küll ei muretse. ütleks pigem, et julge pealehakkamine annab rahvusvahelise konkurentsivõime ja seda on meil Eestis palju-palju rohkem vaja, kui me siin endale aru anname," lisas Aaviksoo.

Aaviksoo märkis, et IT-kolledž on väga hea õppeasutus ning ta on ka ise selle asutamise juures olnud. Praegu tuleb aga tema hinnangul TTÜ ja IT-kolledži tugevused ühendada.

Aaviksoo: koondamisejuttu TTÜ-s pole olnud, kõrghariduses tööpuudust ei ole

TTÜ rektor kommenteeris saates ka tänast teadet uue struktuuri kinnitamise kohta. Nimelt andis TTÜ kuratoorium täna kinnituse plaanile, mille järgi on alates järgmisest aastast ülikoolil senise kaheksa asemel neli teaduskonda.

"Õpe muutub interdistsiplinaarsemaks, nende erialade vahelised piiri lähevad hägusemaks," põhjendas Aaviksoo ja toonitas, et sellisel viisil liidetakse tänapäeval õppekavasid paljudes ülikoolides.

Rektor vastas ka saatejuht Margus Saare küsimusele, kas TTÜ-s on oodata koondamisi.

"Juhtimiskohtasid jääb kindlasti vähemaks - kas või kaheksa dekaani asemel on neli, siis ilmselt neli dekaani jääb vähemaks," tunnistas ta.

"Aga tööpuudust küll tänapäeval ülikoolis ei ole, et üliõpilaste arv ei kipu kuskile kahanema, pigem on täiendõppest tulemas tööd juurde. Mingisugust koondamise juttu ei ole tehnikaülikoolis olnud ja kui siis ümberkorralduste käigus ka mõni ametikoht kaob, siis see ei tähenda seda, et tervikuna töökohtade arv peaks vähenema. Aga eks ma saan muidugi aru, et kui on muutused, siis on ebakindlus. Ja ebakindlus sünnitab alati hirme... ma siiski arvan, et kui natuke järele mõelda, siis me näeme, et tänapäeval haridussektoris, eriti kõrghariduses tööpuudust ei ole," selgitas Aaviksoo.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: