X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna Ülikoolis tõuseb vastuvõtueksamite tähtsus

„Terevisioon“ jätkab kõrgkoolide sisseastumistingimuste tutvustamist. Sarnaselt teistele koolidele tõstab Tallinna Ülikool sel aastal sisseastumislävendit, samuti tõuseb oluliselt vastuvõtueksamite osakaal.

„Vastuvõtueksamil on kaks head asja. Esiteks see, et see annab võimaluse kontrollida õpilase teadmisi, kogemusi ja oskusi nendes valdkondades, milles riigieksameid ei tehta. Aga teisest küljest on see hea võimalus ka üliõpilasele tutvuda ülikooliga ja ülikooli õppejõududele saada silmast silma tuttavaks üliõpilaskandidaadiga,“ laiendas Tallinna Ülikooli õppeosakonna juhataja Helen Joost.

Joosti sõnul on vaid üksikuid erialasid, kuhu kandideerimiseks vaid riigieksamitest piisab. Enamasti nõutakse eesti keele riigieksamit, loodus- ja täppisteadustes ka matemaatikaeksamit, aktsepteeritud on nii laia kui kitsa matemaatikaeksami tulemused. Seejuures on riigieksamil saadud tulemusi võimalik ülikooli eksamiga veidi parandada. Keele- ja kultuurierialadel võetakse õppeosakonna juhataja sõnul arvesse võõrkeele eksamit.

„Kui rääkida vastuvõtueksamite sisust, siis need on muidugi erialapõhiselt väga erinevad, alates erinevatest testidest, esseedest, motivatsioonikirjadest lõpetades ikkagi sellise klassikalise intervjuuga, kus uuritaksegi siis sisseastuja motivatsiooni õppima asumisel,“ lisas Joost.

Samuti kerkib sisseastumislävend, bakalaureuseastmel 65 punktini ja magistriastme tasemel 70 punktini.

Tutvu tingimustega täpsemalt Tallinna Ülikooli kodulehel.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Allikas: Terevisioon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: