Reoveeuuring: veebruari levikutase on peaaegu käes

Nüüd on viirus jõudnud ka Lääne-Eestisse ja seni viiruseleiuta Hiiumaale.
Nüüd on viirus jõudnud ka Lääne-Eestisse ja seni viiruseleiuta Hiiumaale. Autor/allikas: Juhan Hepner / ERR

Reoveeuuring osutab jätkuvalt COVID-19 viiruse üha laiemale levikule Eestis. Nüüd on viirus jõudnud ka Lääne-Eestisse ja seni viiruseleiuta Hiiumaale.

"Olukord on kahjuks ikkagi hullemaks läinud," ütles Tartu Ülikooli antimikroobsete ainete tehnoloogia professor Tanel Tenson. Kõrge ja keskmise viiruse tasemega asulaid on Eestis üldiselt juurde tulnud. Ühtlasi liigub professori sõnul ülespoole viiruse keskmine kontsentratsioon Eestis.

Kui kuu aja eest oli olukord kõige kriitilisem Lõuna-Eestis ning mõne nädala eest jõudis viirus Harjumaale ja Ida-Virumaale, siis nüüd nakatuvad üha enam lääne-eestlased. "Nüüd me näeme, et (nakatumine) on ka Kuressaares keskmisel tasemel. Hiiumaal Käinas on viirust nüüd sel nädalal samuti juba olemas," sõnas Tenson.

Möödunud talvel oli viirust reovees kõige rohkem veebruaris. "Kui vaatame Eesti indeksit, kus me oleme, siis ega sellest tipust enam palju puudu ei jää," võrdles Tenson praegust olukorda toonasega. Veebruariga võrreldes on Eestis praegu vaid mõni viiruseleiuta asula rohkem.

"Viimastel nädalatel igal nädalal on olnud pigem tõus," kirjeldas Tenson olukorda. Ehkki algses viirusekoldes Lõuna-Eestis on olukord võrreldes läinudnädalase haripunktiga pisut paranenud, on viiruse levik Lõuna-Eestis professori sõnul üldiselt siiski kõrge.

Koroonaviiruse hulk reovees oktoobri alguses. Autor/allikas: Tartu Ülikool

Toimetaja: Airika Harrik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: