Reoveeuuring: viirus on üle Eesti ühtlaselt laiali

Koroonaviirus.
Koroonaviirus. Autor/allikas: Viktor Forgacs/Unsplash

Viimase nädalaga pole Tartu Ülikooli teadlaste juhitava reoveeuuringu põhjal koroonaviiruse levik Eestis tõusnud. Pigem saab üksikute kollete asemel rääkida viiruse ühtlasest levikust üle Eesti.

"Hea on see, et üldine tase on juba neljandat nädalat praktiliselt sama, nii et mingisugust erilist tõusu me ei näe," ütles Tartu Ülikooli antimikroobsete ainete tehnoloogia professor Tanel Tenson.

Põhiliselt on tema sõnul näha, et viirus on üle Eesti ühtlaselt laiali läinud ning Lõuna-Eesti pole enam tulipunkt. Samas on näiteks Pärnumaal tekkinud juurde viirust kandvaid asulaid. "Nii et mõlemat pidi on: Lõuna-Eesti on järele andnud, seal on läinud alla viiruse leid ja mujal natuke üles," põhjendas Tenson.

Hiiumaalt ei leitud viirust Tensoni sõnul seekord üldse. Muudes piirkondades leidub tema sõnul nii viirusega kui ka viirusevabasid asulaid. "Ütleksime, et järsku tõusu ei ole. Tõusu tegelikult üldse ei ole ja viirus on ühtlaselt üle Eesti laiali," lisas uurija.

Harjumaal on viirusetase jätkuvalt keskmisel tasemel. "Siin on mõned kohad, näiteks Loksa, kust me viirust ei leidnud, aga Paldiski, Kehra ja Tapa on kõrgel tasemel, Tallinn, Viimsi ja Muuga keskmisel," loetles Tenson.

Toimetaja: Airika Harrik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: