Reoveeuuring: viirus liigub Lõuna-Eestist põhja poole

Kui sel nädalal kasvas nakatumine Kesk-Eestis, siis järgmisena jõuab Tensoni sõnul järele Harjumaa.
Kui sel nädalal kasvas nakatumine Kesk-Eestis, siis järgmisena jõuab Tensoni sõnul järele Harjumaa. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viimasel nädalal on viiruse rohke levik nihkunud Lõuna-Eestist edasi Kesk-Eestisse. Samas Lõuna-Eesti olukord paranemise märke ei näita.

"Kui me rääkisime eelmistel nädalatel, et viirus hakkab lõuna poolt liikuma ja jõuab järgmisena keskregiooni, siis kui vaatame nüüd terviseameti nakatunute kaarti, siis nii see täpselt on juhtunudki," ütles Tartu Ülikooli antimikroobsete ainete tehnoloogia professor Tanel Tenson.

Kui sel nädalal kasvas nakatumine Kesk-Eestis, siis järgmisena jõuab Tensoni sõnul järele Harjumaa. "Põhja regioonis on kohti, kus viiruse tase on väga kõrgel tasemel, päris palju," põhjendas ta.

Reoveeseire tulemused 20. - 24. septembri. Autor/allikas: Tartu Ülikool

Samuti on viiruse tase pisut tõusnud Pärnumaal ja Läänemaal. "Huvitaval kombel pole me väga suurt tõusu näinud Ida-Virumaal," ütles Tenson. Hiiumaa on tema sõnul endiselt viiruseleiuta ja Kuressaares levib nakkust keskmiselt.

Lõuna-Eesti olukorra paranemist Tenson ennustada ei julge, pigem püsib tase seal ühtlane. "Eestis viiruse tõus on igal pool ja kui me Lõuna-Eestis vaatame asulaid, siis väga suur hulk on neid, kus viirust on väga kõrgel tasemel," märkis ta. Tartu linna kohta on uurijatel selgeid järeldusi teha keeruline, sest ülikooli kliinikumi tuuakse haigeid ka mujalt Eestist.

Seda, kas viirus peagi Tallinna kaudu Ida-Virumaale levib, Tenson kindlalt öelda ei osanud. "Paraku küll, seda on karta," ütles ta siiski. "Viirus levib üle Eesti laiali. Praegu on Mandri-Eesti enamuselt juba päris suure viiruseleiuga."

Toimetaja: Airika Harrik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: