USA ja Prantsuse ravimifirmad alustasid koroonaravimi katsetamisega

Autor/allikas: Karin Koppel/ERR

Prantsuse ravimihiid Sanofi ja Ameerika ravimitootja Regeneron teatasid, et alustasid uue ravimi katsetamisega COVID-19 viirusesse nakatunud haiglapatsientide peal.

Ravimitootjate teatel on immuunreaktsiooni pärssiva ravimi Kevzara katsetused teises ja kolmandas faasis.

Regeneron katsetab ravimit Ameerika Ühendriikides, Sanofi plaanib esialgu katsetada ravimit Itaalias, mis kannatab eriti tõsiselt koroonaviiruse pandeemia käes.

Kevzara toimeaineks on sarilumabi antikeha, mis blokeerib viiruste seondumise inimese immuunrakkudega. Ravimit on arendatud alates 2017. aastast.

Sarilumab takistab põletiku tekkimist kopsudes, mis on üks koroonaviirusesse nakatunud patsientide levinumatest sümptomitest.

Uuringus osaleb umbes 400 patsienti ning selles hinnatakse Kevzara mõju palavikule ning patsientide hapniku lisandumise tasemele.

Lisaks vaadatakse ravimi pikemaajalist toimet surmajuhtumite vähendamisel ja ravimi mõju hapnikuaparaatide vajaduse vähendamisel haiglates.

USA ametnikud ütlesid esmaspäeval, et katsetused algasid Seattle'is ning sellest võtab kuue nädala jooksul osa 45 vabatahtlikku vanuses 18-55 eluaastat.

Esmaspäeval oli ülemaailmne koroonaviirusesse nakatunute arv 142 erinevas riigis kokku 168 250, neist 6501 surmajuhtumit.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: