Õpilaste polaarviktoriin viib võitjad Arktikasse

Põhja-Jäämeri.
Põhja-Jäämeri. Autor/allikas: Willian Justen de Vasconcellos/Unsplash

Teist korda toimuva 15–19-aastastele koolinoortele suunatud polaarviktoriini võitjad pääsevad koos teadlastega ekspeditsioonile Arktikasse.

"Sel korral on see osa tähistamaks suurt polaar- ja merendusjuubelit, kui täitub 200 aastat Antarktika avastamisest Saaremaalt pärit admiral Fabian Gottlieb von Bellingshauseni juhitud vene ekspeditsiooni poolt," ütles Eesti Polaarklubi sekretär Katrin Savomägi.

Eesti Polaarklubi ja Eesti Meremuuseumi koostöös korraldatava viktoriini internetipõhine esimene voor toimub 18.–24.11.2019. Osalejatel on vastamiseks valikvastustega küsimused Arktika ja Antarktika loodusest, keskkonnakaitsest, uurimisajaloost, majanduskasutusest ning eestlaste tegevusest polaaraladel. Küsimustele saab vastata siinsamas või Meremuuseumi veebilehel.

Enne lõppvooru tuleb edasipääsejatel kokku panna video sobivast polaarteemalisest uurimisprojektist teaduse, ajaloo või kunsti vallast, mida sooviksid nad ekspeditsioonil koos Polaarklubi juhendajatega läbi viia.

Lõppvoor toimub 28. jaanuaril 2020 Eesti Meremuuseumis. Finalistid saavad oma teadmisi proovile panna vastates valikvastustega küsimustele ja töötades kaardimaterjaliga. "Päeva lõpuks selgitame viis parimat, kes sõidavad 16.-22. märtsil toimuvale ekspeditsioonile Arktikasse," lisas Savomägi.

Seal saavad tegeleda õpilased oma teadusprojektiga ja osaleda teadlaste uurimistöös. Eelmise õpilaste polaarviktoriini üks võitjatest on õppinud juba paar semestrit Teravmägede Ülikoolis.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: