Nutika elu taskusaade: digihügieeni reeglid perekonnas

Nutikäitumises peegeldub noortelt see, mida nad on näinud täiskasvanuid ees tegemas.
Nutikäitumises peegeldub noortelt see, mida nad on näinud täiskasvanuid ees tegemas. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Nutikas elu ei ole n-ö on-off küsimus ehk küsimus pole selles, kas kasutada nutivahendit või loobuda sellest täielikult. Küsimus on selles, kuidas me nutivahendit kasutame, nimetagem seda eluks digivahendiga ehk nutikultuuriks.

Kuidas elada elu digivahendiga ning luua oma lähikondsetega tervislik nutikultuur, sellest rääkisid Marju Himma ja Rain Kooli Raadioteatri Nutika elu 1. podcastis ehk taskusaates, mille helirežissöör on Külliki Valdma.

Taskusaate allalaadimiseks klõpsa alloleva faili alumises nurgas oleval podcasti ikoonil.

Saatest saab soovitusi, kuidas perekonnas kokku leppida reeglites, mis toetavad tervisklikku nutikäitumist.

Viiel kolmapäeval kell 11.05 on Vikerraadios eetris taskusaade "Nutikas elu", mis käsitleb erinevaid digivahendite ja sotsiaalmeedia kasutamisega seotud teemasid. Taskusaated on osa meediakirjaoskuse projektist Nutikas elu. Vaata lähemalt nutikaselu.err.ee.

Projekt lähtub mõttest, et me ei loobu nutiseadmest, vaid kasutame nutiseadmeid ja sotsaalmeediat nutikalt. Nutika elu taskusaate 2. osas räägime digidistsipliinist ja lahtiühendamisest ehk isiklikust digisõltuvusest hoidumisest.

Nutika elu taskusaated valmivad Raadioteatris. Raadio Ööülikool pakub 12. oktoobril Vikerraadios ja 13. oktoobril Klassikaraadios kuulamiseks saadet "Elu nutimaailmaga".


Projekt "Nutikas elu" eesmärk on panustada probleemi lahendamisse omapoolsete soovitustega: noort põlvkonda ei ole vaja isoleerida digimaailmast, eraldada nutiseadmetest, vaid toetada tervisliku nutidieedi kujunemisel ning iseenda jaoks mõistliku infokeskkonna loomisel.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: