"Aktuaalset kaamerat" proovisid teha Järveküla kooli 6. klassi õpilased

Foto: Priit Mürk/ERR

Neljapäeval oli "Aktuaalses Kaameras" ebatavaline päev. Toimetuses tegutsesid Järveküla kooli õpilased, kes panid kokku oma uudistesaate.

Septembri lõpus algas rahvusringhäälingu meediakirjaoskuse projekt "Nutikas elu".

Sellest võttis kõige rohkem osa Järveküla kooli 6.b klass ja nii said õpilased võimaluse teha "Aktuaalse kaamera" uudistesaadet lastele ja noortele.

Saate teemad valisid välja Järveküla kooli 6.b klassi reporterid.

Neid huvitasid kliima ja see, mida keskonnaminister keskonna heaks teeb. Lisaks kuuleb saates veel sellest, kas vanad haigused, näiteks katk, võivad tagasi tulla ja kuidas vältida nutisõltuvust.

Laste sõnul ajendas neid just selliseid teemasid valima asjaolu, et nad tahaksid uudistesaadetes näha vähem katastroofe ja negatiivseid lugusid ning rohkem lõbusaid ja huvitavaid teemasid.

"Aktuaalse kaamera" lasteuudiseid saab vaadata 11. detsembril ETV 2 noortesaates "Nova".

"Aktuaalse kaamera" lasteuudiste saade valmis Baltic Centre for Media Excellence toel ning selle eesmärk on kasvatada ühiskonnas meediakirjaoskust. Laste uudistesaadet aitasid kokku panna ajakirjanikud Marju Himma, Janet Õunapuu, Elo Ellermaa, Vahur Lauri, režissöör Sigre Silm, operaator Kristjan Svirgsden ning Järveküla kooli 6.b klass.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: