AK lasteuudised: kliimamuutused, katku tagasitulek ja nutisõltuvus

Ei saa öelda, et lapsed ja noored ei huvitu uudistest, nad lihtsalt ei huvitu alati nendest uudistest, mida "suurte" uudistesaated pakuvad. Nii võib kokku võtta "Aktuaalse kaamera" toimetajate kogemuse, kus koos Järveküla kooli 6.b klassi õpilastega pandi kokku lasteuudiste saade.

"Ma tahaksin näha aktuaalses kaameras selliseid teemasid, mis ei pea kõik olema katastroofid ja halvad uudised, et võiks midagi lõbusat ka vahepeal olla," sedastas Käthe Kristelle Priks, Järveküla kooli 6.b klassi õpilane ja "Aktuaalse kaamera" lasteuudiste üks saatejuhtidest. 

Õpilased panid klassiga koos kirja rea väga huvitavaid teemasid, millest saatesse pääsesid kliima ja keskkonnateemaline intervjuu keskkonnaministri Rene Kokaga, vastus küsimusele, kas katk võib tagasi tulla ning kuidas vältida nutisõltuvust. 

Saade valmis ERRi meediakirjaoskuse projekti "Nutikas elu" võidutööna. Nimelt sai kõige enam osalenud klass teha võimaluse AK lasteuudiseid ning Järveküla kooli 6.b klassi õpilased osalesid projektis kõige enam. 

Kuidas see saade valmis ja mis toimus kaadri taga, saab vaadata allolevast videost ja galeriist. Uudisteankrud on Käthe Kristelle Priks, Mark Johannes Piilmann ja Hanna Riisenberg. Lood panid kokku reporterid Annabel Kõiv, Lisette Taada, Mirtel Okas, Gregor Siimon, Silver Aron Soome ja Laura Mia Kitsemets.

Galerii uudiste salvestamisest:

"Aktuaalse kaamera" lasteuudiste saade valmis Baltic Centre for Media Excellence toel ning selle eesmärk on kasvatada ühiskonnas meediakirjaoskust. Laste uudistesaadet aitasid kokku panna ajakirjanikud Marju Himma, Janet Õunapuu, Elo Ellermaa, Vahur Lauri, režissöör Sigre Silm, operaator Kristjan Svirgsden, meigikunstnik Evelin Kuldkepp ning Järveküla kooli 6.b klass.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: