Nutika elu taskusaade: telefoniga kempsus ehk digivahendite kohatud kohad

Nutikas elu
Nutikas elu Autor/allikas: Bluecat

Digitaalsete immigrantidega käitume me mobiilsete nutivahenditega natuke nagu ahvid arvutitega: meil pole nende jaoks väljakujunenud reegleid ja me pole mõtestanud, miks mingid reeglid üldse vajalikud on. Kus sobib kasutada nutiseadmeid ja kus mitte ning miks, selle üle arutab Nutika elu 4. podcast ehk taskusaade.

"Huvitav, kas see põlvkond, kes on endale kaaslase leidnud Tinderis, on ka valmis mõelnud, kuidas öelda oma lastele, et nad kohtusid vetsus käies. On ju just WCd need kohad, kus inimesed väga palju telefoni kasutavad – sealhulgas Tinderit, et oma võimalike tulevaste partneritega tutvuda." Nii arutleb Rain Kooli 4. Nutika elu taskusaates.


Viiel kolmapäeval kell 11.10 on Vikerraadio eetris taskusaade "Nutikas elu", mis käsitleb erinevaid digivahendite ja sotsiaalmeedia kasutamisega seotud teemasid. Taskusaated on osa meediakirjaoskuse projektist "Nutikas elu".

Vaata lähemalt nutikaselu.err.ee.

Projekt lähtub mõttest, et me ei loobu nutiseadmest, vaid kasutame nutiseadmeid ja sotsaalmeediat nutikalt. Järgmises osas räägime privaatsusest digimaailmas. "Nutika elu" taskusaated valmivad Raadioteatris, helirežissöör on Külliki Valdma.


Projekti "Nutikas elu" eesmärk on panustada probleemi lahendamisse omapoolsete soovitustega: noort põlvkonda ei ole vaja isoleerida digimaailmast, eraldada nutiseadmetest, vaid toetada tervisliku nutidieedi kujunemisel ning iseenda jaoks mõistliku infokeskkonna loomisel.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: