Nutika elu abimaterjal õpetajatele

{{1568803080000 | amCalendar}}
Nutikas elu pakub abimaterjali õpetajatele.
Nutikas elu pakub abimaterjali õpetajatele. Autor/allikas: Javier Sierra / Unsplash

ERRi meediakirjaoskuse projekt Nutikas elu pakub õpetajatele tuge erinevate digivahendi kasutamisega seotud teemade käsitlemiseks.

Alatest 23. septembrist näitab "Terevisioon" neljal esmaspäeval lühivideot, millega tõstatub Nutika elu nädala teema. Õpetajatel on võimalus vaadata videot koos õpilastega ning arutada teemade üle, mille juures on õpetajale ka abistav töömaterjal tunnis käsitlemiseks. 

1. nädala teema: kuidas vältida nutiseadme lõksu jäämist?

2. nädala teema: mida pead nutisõltuvuseks ja kuidas sellest hoiduda?

3. nädala teema: kust läheb piir meelelahutuse ja kiusamise vahel?

4. nädala teema: kohased ja kohatud kohad nutitelefonile

Vastava nädala esmaspäeval avaldame siinsel lehel õpetajale abimaterjali, video ja teemat laiendava artikli. Teemad sobivad käsitlemiseks kõigis kooliastmetes eesti keele, meedia-, inimese- ja ühiskonnaõpetuse tundides. 

Nädala teemaga käib kaasas ka üleskutse otsida vastust nädala küsimusele, mille vastus on peidus kuskil ERRi raadio- ja telesaadetes ning kindlasti ka lehel nutikaselu.err.ee

Lisaks küsimusele vastamisele on võimalik osaleda saates ERRile meeme, videosid, helilõike, fotosid või muus vormis mõtteid. Kõige enam osa võtnud klassile pakub "Aktuaalne kaamera" võimaluse teha päris oma lasteuudiste saadet. 

Selle projekti on ERR Novaatori eestvedamisel kokku pannud Tartu ja Tallinna Ülikooli meediauurijad, Raadioteater, "Nova", Vikerraadio, Raadio 2 ning paljud teised, kellele nutikas digidieet korda läheb. Seda meediakirjaoskuse projekti toetab Baltic Centre of Media Excellence.

Soovi korral võib lisainfot ja nõu küsida ERRi teadustoimetajalt Marju Himmalt ([email protected], 53 410 997).

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: