Osale Nutikas elus

{{1568966040000 | amCalendar}}
Tee meem, video, foto või kirjuta luuletus - osalemiseks näita üles loovust nutiteemadel.
Tee meem, video, foto või kirjuta luuletus - osalemiseks näita üles loovust nutiteemadel. Autor/allikas: lifesimply.rocks / Unspalsh

Nutika elu projektis saavad osaleda kooliõpilased, saates meile nädala küsimuse või lihtsalt nutiteemadega seotud sisu. Saata võib näiteks enda loodud meeme, videosid, fotosid, tekste - mis iganes kõnetab ja paneb kaasa mõtlema.

Osalemisel tasub kindlasti ära märkida oma kool ja klass, set kõige enam osalenud klassile pakub "Aktuaalne kaamera" võimaluse teha lasteuudiste saadet. 

Nädala teema avaldab igal esmaspäeval ETV hommikusaade "Terevisioon" ning see ilmub ka siinsele lehele. Igal nädalal esitame ka teemakohase küsimusele, millele leiab vastuse ERRi raadio- või telesaadetest ning siit veebist. 

Osalemiseks võib vastata nädala teemat puudutavale küsimusele või saata meile oma nutika elu teemaline looming alloleva keskkonna kaudu. Osaleda saab 23. oktoobrini.

1. nädala teema: kuidas vältida nutiseadme lõksu jäämist?

2. nädala teema: mida pead nutisõltuvuseks ja kuidas sellest hoiduda?

3. nädala teema: kust läheb piir meelelahutuse ja kiusamise vahel?

4. nädala teema: kohased ja kohatud kohad nutitelefonile

Vastava nädala esmaspäeval avaldame siinsel lehel õpetajale abimaterjali, video ja teemat laiendava artikli. Teemad sobivad käsitlemiseks kõigis kooliastmetes eesti keele, meedia-, inimese- ja ühiskonnaõpetuse tundides. 

Nädala teemaga käib kaasas ka üleskutse otsida vastust nädala küsimusele, mille vastus on peidus kuskil ERRi raadio- ja telesaadetes ning kindlasti ka lehel nutikaselu.err.ee

Lisaks küsimusele vastamisele on võimalik osaleda saates ERRile meeme, videosid, helilõike, fotosid või muus vormis mõtteid. Kõige enam osa võtnud klassile pakub "Aktuaalne kaamera" võimaluse teha päris oma lasteuudiste saadet. 

Soovi korral võib lisainfot ja nõu küsida ERRi teadustoimetajalt Marju Himmalt ([email protected], 53 410 997).

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: