AK lasteuudiste reporterid uurisid, mida teeb keskkonnaminister keskkonna heaks

Foto: AFP/Scanpix

Eelmisel nädalal algas Hispaania pealinnas Madridis ÜRO kliimakonverents. See oli oluline, kuna poliitikud peaksid seal otsustama, milliseid samme astuda, et kliimamuutuse mõjusid leevendada. Järveküla kooli 6.b klassi õpilased uurisid "Aktuaalse kaamera" lasteuudiste saates, mida Eesti kliimakonverentsi tegi ning mida teeb keskkonnaminister keskkonna säästmiseks.

Kliimakohtumisel arutavad maailma riigid erinevaid keskkonnaprobleeme. Eesti teeb koostööd teiste Euroopa Liidu riikidega ja otsib erinevatele muredele lahendusi.

Keskkonnaminister Rene Kokk ütles noortele reporteritele, et valitsus on arutanud, kuidas minna üle elektrirongidele, tulevikus võib-olla isegi ka vesinikurongidele. Samuti otsib valitsus lahendusi, kuidas teha rohkem kergliiklusteid, et inimesed liiguksid rohkem ratastega. 

Igaüks saab aidata millegagi, et keskkonda säästa. Mida teeb keskkonnaminister keskkonna säästmiseks?

"Üks viimane asi, milles ma olen arenenud on see, et ma ei pane banaane enam kilekotti poest ostes. Ma pean seda pattu tunnistama, et ma seda ikkagi tegin. Aga siinkohal on mul tänusõnad oma kallile naisele, ja minu toredatele lastele, kes ka mind kui perekonnapead õigel teel hoiavad ja kui ma kipun libastuma, siis alati hoolitsevad selle eest, et poodi minnes oleks kaasas mul ikkagi mitmekordselt kasutatav kott, et ma ei ostaks poest paberkotti. Ja nad on mind päris hästi juba treeninud."


"Aktuaalse kaamera" lasteuudistesaade valmis ERRi meediakirjaoskuse projekti "Nutikas elu" võidutööna. Nimelt sai kõige enam osalenud klass teha võimaluse AK lasteuudiseid ning Järveküla kooli 6.b klassi õpilased osalesid projektis kõige enam. 

Kliimateemaline lugu valmis "Aktuaalse kaamera" lasteuudiste saates, mille panid kokku Järveküla kooli 6.b klassi õpilased Lisette Taada ja Mirtel Okas.

"Aktuaalse kaamera" lasteuudiseid saab vaadata 10. detsembril vaadata Lasteekraanist 11. detsembril ETV 2 noortesaates "Nova".

"Aktuaalse kaamera" lasteuudiste saade valmis Baltic Centre for Media Excellence toel ning selle eesmärk on kasvatada ühiskonnas meediakirjaoskust. Laste uudistesaadet aitasid kokku panna ajakirjanikud Marju Himma, Janet Õunapuu, Elo Ellermaa, Vahur Lauri, režissöör Sigre Silm, operaator Kristjan Svirgsden ning Järveküla kooli 6.b klass.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: