Kohv kaitseb südamepuudulikkuse eest

Foto: cherylfoong/Creative Commons

Kas kohv on tervisele kasulik või kahjulik? Hea küsimus! Ameerika teadlaste värskest uuringust igal juhul ilmneb, et kohvijoomine vähendab südamepuudulikkuse ohtu, ja isegi väga märgatavalt.

Laura Stevens Colorado ülikoolist ja ta kolleegid väidavad enam kui 17 000 täiskasvanut hõlmanud uuringu põhjal, et iga tass kohvi, mille inimene nädalas joob, vähendab seitsme protsendi võrra võimalust, et tal kujuneb südamepuudulikkus. Muidugi mitte lõpmatuseni välja, vaid teatavais piires.

Südamepuudulikkus on seisund, mille korral süda ei suuda pumbata nii palju verd kui keha vajab, mistõttu kehasse jõuab ka ebapiisavalt hapnikku ja toitaineid.

Stevens kõneles uuringust Californias Anaheimis Ameerika Südameliidu konverentsil. Ta ei osanud veel öelda, mispärast kohv südamepuudulikkust tõrjub. Õieti võib ju ka olla, et kohvijoojatel tõrjub südamepuudust hoopis midagi muud, mis võib-olla statistiliselt kohvijoomisega kaasneb. Näiteks võib olla, et kohvijoojatel on mittejoojatega võrreldes kokkuvõttes tervislikum eluviis.

Stevens ütles, et ta kavatseb kindlasti edasi uurida, kas õnnestub välja selgitada keemilisi ühendeid, mis kohvile selle südametervist kaitsva toime võivad anda.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: