Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mitmes kõrgkoolis lõpeb sisseastumisavalduste esitamine

Neljapäeval lõpeb mitmesse Eesti kõrgkooli sisseastumisavalduste esitamine.

Tallinna tehnikaülikooli, Tallinna ülikooli ja Eesti maaülikooli saab avaldusi esitada veel järgmiselgi nädalal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Sisseastumise infosüsteemi ehk SAIS-i jooksvalt uuenevate andmete põhjal oli neljapäeval kõige populaarsem Tallinna tervishoiu kõrgkooli hambatehniku eriala, kuhu ühele kohale kandideerib 12,23 inimest.

Teisel kohal on Tartu ülikooli avatud ülikooli koolieelse lasteasutuse õpetaja eriala. Järgnevad Tartu tervisehoiu kõrgkooli füsioterapeudi, Eesti lennuakadeemia lennuliiklusteeninduse ja sisekaitseakadeemia tolli ja maksunduse eriala. Kõigis neis on konkurss umbes üheksa soovijat kohale.

Suurim tung on Tartu ülikooli, kuhu on esitatud kokku 8257 sooviavaldust. Neist ligi seitse tuhat bakalaureuse ja 1300 magistriõppesse. Järgnevad Tallinna ülikool, kuhu soovib astuda ligi neli tuhat inimest ning Tallinna tehnikaülikool 3300 ja Eesti maaülikool 1615 sooviavaldusega.

Tartu ülikooli, sisekaitse-, kunsti- ja lennuakadeemiasse õppima soovijad peavad aga kiirustama, sest seal lõpeb avalduste vastuvõtt eeloleval südaööl.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: