Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Rakett 69" produtsent: edu võti peitub rahulikuks jäämises ja käeosavuses

Eesti Televisioonis jõuab jaanuaris taas ekraanile noorte teaduvõistlus ''Rakett 69''. Saate produtsent Kaspar Kaljas leidis, et saates tagab edu mitte niivõrd tugev teoreetiline aluspõhi kui oskus midagi enda kätega valmis teha.

''Enam saavutavad need, kellel on natuke rohkem sellist loogilist mõtlemist, kes suudavad rahulikuks jääda, [...] ja kasuks tuleb ka see, et sa oma kätega midagi füüsiliselt teha oskad. See on, olles seda seda saadet juba viis aastat teinud, [...] üks asi, mis meie noortel jääb tänapäeval natukene vajaka,'' nentis produtsent saates ''Terevisioon''.

Kaljas tõi välja, et saade on noorte seas populaarsem kui kunagi. Osalemise soovist teada andnud ankeete saabus peaaegu sada. ''Mis meil kohtunikele veel eriti suurt rõõmu valmistas, oli see, et väga palju rohkem on tütarlapsi, kes ei pelga meie saateid ja on tulnud ennast proovile panema,“ lisas ta.

Saate võitjat ootab taas 10 000 euro suurune auhinnaraha. ''Kuna tegemist on teadusstipendiumiga, et see ei ole otseselt mõeldud vorsti ostmiseks, siis kõik on ikkagi seda rakendanud enda haridusteel. Kas siis otseselt, käies mõnes ülikoolis, kus on vaja maksta mingisugust maksu või mis on aidanud neil n-ö tegeleda süvenenult oma õppimisega ja mitte teha samal ajal tööd või midagi muud,'' märkis Kaljas.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: