Video: miks on konkurentide laimamisest saanud poliitikas normaalsus?

{{1674472740000 | amCalendar}}

Teisipäeval arutlevad poliitika ja kommunikatsiooni asjatundjad Eesti rahvusraamatukogu arutelusarjas "Infomüra", miks lubab käitumiseetika poliitikalaval inimestele rohkem kui argielus.

Arutelu "Poliitiline retoorika- mis on lubatud?" fookuses on lisaks propaganda, manipuleerimine, sotsiaalmeedia ja süvavõltsingud, mida poliitilises retoorikas ja kommunikatsioonis kasutatakse. Osalised otsivad vastust ka küsimusele, mis on üldse poliitilises retoorikas lubatud võtted.

Oma mõtteid tulevad jagama portaali Poliitikaguru eestvedajad Erik Moora ja Tõnis Leht ning poliitilise kommunikatsiooni ekspert ja kommunikatsioonibüroo Miltton tegevjuht Annika Arras. Arutelu modereerib rahvusraamatukogu meediapädevuse spetsialist Eva Ladva.

"Uurime asjatundjatelt, millised on võimalused piirata halvustavat ja solvavat sõnakasutust poliitikas. Otsime vastust küsimusele, et kas see, mis on lubatud n-ö Jukule on tõepoolest see sama, mis Juhanile on moraalselt keelatud," selgitas aasta esimesest Infomüra arutlusesarjast rahvusraamatukogu sotsiaalia ja parlamendiraamatukogu juhataja Karmen Linask.

Arutelu algab kell 17.30. Rohkem infot arutelu kohta ja teemakohaseid raamatusoovitusi leiab rahvusraamatukogu kodulehelt.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: