Koroonalaine ilmutab reovee põhjal taandumismärke

Koroonaviirus
Koroonaviirus Autor/allikas: Gerd Altmann / Pixabay

Kui möödunud nädalal oli koroonaviiruse levik väga laialdane pea kõigis uurimise alla võetud Eesti linnades, siis selleks nädalaks vähenes viiruse hulk enamiku Eesti suuremate linnade reovees.

Viiruse levik on terviseameti uuringu põhjal laialdane Tallinnas, Pärnus, Narvas ja Viljandis. Viiruse väga laialdasele levikule viitavad muu hulgas Tartust, Ahtmelt ja Maardust võetud proovid.

Koroona levikut kujutavale kaardile on ilmunud taas kollased ja rohekad täpid. Mõõdukalt leidub viirusekandjaid tulemuste põhjal Jõgeval, Haapsalus ja Karksi-Nuias. Kuressaares on aga nakatunuid ilmselt väga vähe.

Selle nädala reovee tulemusi võis mõjutada suur sademete hulk. "Põhjus tulemuste kõikumisele võib olla suur sademete hulk, mis võib tulemusi mõjutada reoveeproove lahjendades," märkis keskkonnatervise osakonna nõunik Merli Jõemaa.

Mingil määral kõikumine on tema sõnul tavapärane. "Täpsemate järelduste tegemiseks on vaja ära oodata järgmise nädala tulemused, mis võimaldab aru saada, kas tegemist on viiruse languse või ajutise kõikumisega," lisas Jõemaa.

Selle aasta algusest võttis Tartu Ülikoolilt koroonaviiruse reoveeuuringu tegemise üle terviseamet. Varasema 60 proovi asemel võetakse nüüd keskmiselt 34 proovi nädalas. Saadav info kantakse visuaalselt seirekaardile, mille leiab terviseameti kodulehelt.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: