HTM-i asekantsleriteks valiti Liina Põld ja Renno Veinthal

Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsleriteks valiti Liina Põld ja Renno Veinthal.
Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsleriteks valiti Liina Põld ja Renno Veinthal. Autor/allikas: HTM

Haridus- ja teadusministeeriumi üldharidus- ja noortepoliitika asekantsleriks valiti senine üldhariduspoliitika osakonna juhataja Liina Põld. Teaduse, arenduse, kõrg- ja kutsehariduspoliitika asekantsleri rolli hakkab täitma praegune Tallinna Tehnikaülikooli professor Renno Veinthal.

Renno Veinthal töötab alates 2007. aastast Tallinna Tehnikaülikooli professorina ja juhtis alates 2008. aastast Tehnikaülikooli materjalitehnika instituuti. Aastatel 2015-2020 oli Renno Veinthal Tehnikaülikooli teadusprorektor, misjärel jätkas professorina mehaanika- ja tööstustehnika instituudis.

Veinthal lubas seada muu hulgas kesksele kohale Eesti tööjõu tootlikkuse kasvatamise ning teadusruumi kiirema arengu kvaliteedis ja olulisuses Eesti ühiskonna ja majanduse ees seisvate väljakutsete lahendamisel. Ühtlasi tõotas ta anda oma panuse, et kõigi osapoolte lubadused 2018. aastal Eesti teadusleppe sõlmimisel saaksid täidetud.

Liina Põld on töötanud haridus- ja teadusministeeriumis alates 2020. aastast. Aastatel 2013-2019 oli ta Haapsalu aselinnapea ning enne seda Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledži arendusjuht. Liina Põld on lõpetanud Tallinna Ülikooli haldus- ja ärikorralduse erialal ning kaitsnud samas magistrikraadi organisatsioonikäitumise erialal.

Põld lubas pöörata haridus- ja noortevaldkonnas enim tähelepanu õppe personaliseerimisele, formaalse- ja mitteformaalse hariduse lõimimiseleja õpetajate järelkasvu kindlustamisele. Samuti sellele, et õpivõimalused vastaksid rohkem ühiskonna ja tööturu vajadustele.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: