Novaator alustab raamatuklubiga

Foto: Janika Möls

Suvises podcastisarjas arutlevad värskelt avaldatud ilukirjanduse üle teadlased ja õppejõud, kes on teoses olevate valdkondadega oma uurimistöö kaudu kokku puutunud.

Novaatori raamatuklubi on kõigile lugemishuvilistele ning seda kuulates ei pea pelgama, et kõnelejad reedavad raamatu sündmusi või tegevusliine. Akadeemikutele kohaselt ei ole fookuses mitte see, mis teoses juhtub, vaid see, millest tekst laiemas mõttes kõneleb.

Podcast sobib hästi üldkultuuriliseks sissejuhatuseks neile, kel plaanis kõnealune teos ise läbi lugeda. Samas annab see reflektsiooniainest neile, kel raamat juba läbi ning soov selle üle sügavamalt juurelda.

Novaatori raamatuklubi esimeses kohtumises on Maarja Merivoo-Parro külalisteks Tallinna Ülikooli ajaloodotsent Linda Kaljundi ja Washingtoni Ülikooli soome keele lektor Hanna-Ilona Härmävaara.

Arutelu keerleb äsja Loomingu Raamatukogu sarjas ilmunud auhinnatud soome autor Tuula-Liina Varise teose "Tahan tunda, et elan" ümber.

Tegemist on novellidest koosneva romaaniga, mis jutustab ühe suguvõsa käekäigust läbi 20. sajandi: esiplaanil isiklik ja intiimne perelugu, taustal suur ja kõikehõlmav ajalugu.

Sisujuht:
00.00 – osalejate tutvustus ja teose vorm
02.17 – surnuid on lihtsam armastada
03.22 – inimsuhted kui tunnelid
05.40 – probleemide pärandamine
06.52 – kirjanduslikud seosed
09.36 – vaesus kultuurimälus
11.10 – Soome kodusõda ja identiteet
13.37 – lugeja positsioon 
16.09 – autori positsioon
20.50 – ajaloolised protsessid
26.55 – Loimaa murde kasutamine
27.19 – Soome diasporaa (eel)arvamused
31.39 – ühiskondlikute murrangute mõtestamine 
34.04 – Soome ajalookirjutus ja -kirjandus

Podcasti helikujunduses kõlab ansambel PADU looming.

Toimetaja: Maarja Merivoo-Parro

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: