Tallinna Ülikool tagab uutele doktorantidele Eesti keskmise palga

Tallinna ülikooli hoone.
Tallinna ülikooli hoone. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Uuel õppeaastal Tallinna Ülikooli astuvad doktorandid saavad taotleda 500 euro suurust doktorandistipendiumit.

Riikliku doktoranditoetuse määr on praegu 660 eurot. Koos ülikooli stipendiumiga ulatub doktorantide sissetulek seega vähemalt Eesti keskmise palga ehk 1160 euroni. Sõltuvalt keskmise palga muutusest ja riikliku toetuse kasvust võib ülikool korra aastas toetust tõsta või langetada.

Tallinna Ülikooli teadusprorektor Katrin Niglas lootis, et see võimaldab keskenduda doktorantidel doktoritööle. Sarnaselt riiklikule doktoranditoetusele makstakse stipendiumi vaid nominaalsel õppeajal (kokku kuni nelja aasta mahus ehk 48 kuud) ning doktorant peab ülikooli stipendiumi saamiseks õppima täiskoormusel.

Samas eelistab ülikool, et doktorandid töötaksid nooremteaduri ametikohal. Sellega seostaks neid rohkem ülikooli teadustöö ja uurimisrühmadega. Alati pole see aga võimalik, misjuhul pakutakse neile alternatiivina stipendiumi võimalust. Seega ei saa taotleda stipendiumit õpingute ajal ülikooli nooremteadurina doktorandid.

Uue süsteemi käivitumine tuleneb 2018. aasta lõpul ülikooli senatis heaks kiidetud teadus- ja arendustegevuse strateegiast. Täiendavaid vahendeid selle meetme rakendamiseks on TLÜ planeerinud doktorantide suurema teadusprojektidesse kaasatuse ja teaduse baasfinantseerimise kasvu arvelt.

Stipendiumi saavad taotleda ainult need doktorandid, kes astuvad Tallinna Ülikooli sisse alates 2019/2020. õppeaastast. Vastuvõtukomisjonidel lasub vastutus välja selgitada, kas doktoriõppe kandidaat on motiveeritud pühenduma täielikult doktoriõpingutele ja teadustööle.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: