Lääne-Virumaal peeti peldikuseminari

Seminaril antakse ülevaade kuivkäimlate hingeelust.
Seminaril antakse ülevaade kuivkäimlate hingeelust. Autor/allikas: leecannon/ (CC BY-SA 2.0)

Veepäeva raames korraldataval seminaril tutvustatakse Eesti peldikukultuuri ajalugu, antakse ülevaade põhjaveetekkest, veekaitsest nitraaditundlikul alal ja vee mõjust loodusharidusele. Oma veelaseid uurimistöid tutvustavad ka õpilased ja tudengid.

Mittetulundusühingu Ökokratt korraldatava seminari teemavalik lähtub tõdemusest, et lihtne kuivkäimla takistab Eesti maaturismi arengut ja on suureks probleemiks puhta joogivee säilimisel. Teisalt on kuivkäimlad osa maakultuurist.

Probleeme valmistab ka hilisem käimlajäätmete käitlus, mistõttu on oluline olla informeeritud käimlaid puudutavate seaduste ja iseärasustega. Ülekannet seminarilt saab jälgida ERR Novaatori vahendusel.


10.00 -10.15 - "Juurte juurde" – Marko Pomerants
10.15-10.55 - "Vesi kui tähtsaim loodusressurss" - Erki Lember, Tallinna Tehnikakõrgkool, Ringmajanduse ja tehnoloogia instituut, direktor
10.55-11.35 - "Gröönimaa kompostkäimlate lugu, jätkusuutlikkus on midagi palju enamat kui kodused tehnoloogialahendused" - Per Reimann, Henrik Melgaard DGE Group (Taani).
11.35 -12.20 - "Eesti käimlate ajalugu" - Heiki Pärdi, etnoloog-kultuuriajaloolane, Eesti Vabaõhumuuseium, teadusdirektor.
12.20- 13.00 - Paus
13.00– 13.40 - "Hää koht" - Peep Tobreluts, Veevabade käimlate ekspert,
13.40- 13.50 - "Vee tarbimine III kooliastme õpilaste seas Pärnu Ülejõe PK ja Aruküla PK näitel" - Hans Kristian Kivimäe, Joosep Järvmaa, Endrik Laanemäe Vee alaste uurimistööde konkursi II kooliastme vanuseklassi parim
13.50- 14.20 - "Loodus - loodusharidus - tänapäeva lapsed" - Eelika Lüll Pärnu Ülejõe PK bioloogia õpetaja
14.20- 15.00 - Veeteke Pandivere- Adavere-Põltsamaa nitraaditundlikul alal - Jüri Ivask, Tallinna Tehnikaülikooli geoloogia instituut, juhtivinsener.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: