Noore haridustegelase preemia pälvisid Triin Toomesaar ja Alar Pukk

President Kersti Kaljulaid andis välja haridusvaldkonna preemiad. Noore haridustegelase preemia pälvisid Triin Toomesaar ja Alar Pukk.

Triin Toomesaar on sihtasutuse Kiusamisvaba Kool tegevjuht, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kiusamisvaba Kool pakub 2013. aastast Eesti koolidele Soomes välja töötatud kiusamisvastast KiVa programmi. See on kasutusel praegu Eestis juba 70 koolis ja programmiga on sügiseks plaanis jõuda veel umbes 25 koolini.

"Ma olen üleüldse ka oma õpetajatöö käigus ja hiljem Kiusamisvaba Kooli juhtides õppinud seda, et kannatlikkust peab olema ja peab järjepidevalt pühenduma mingisugusele muutusele, mida sa luua soovid. Tõepoolest on hetki, kus ma tunnen, et kas ma nüüd ikka jaksan veel. Aga kui me saame igakevadised tulemused, mis on näidanud ohvrite osakaalu langust, siis me oleme kogu tiimiga tundnud, et sellepärast me seda teemegi. Muidugi jätkame!" rääkis Toomesaar.

Noore haridustegelase reaalainete preemia sai Alar Pukk, Tallinna 21. Kooli matemaatikaõpetaja. Õpetamise kõrvalt on Pukk loonud suurel hulgal digitaalseid gümnaasiumi matemaatika õppematerjale ka teistes koolides kasutamiseks.

"Täna on meil siin kaks väga head meie laste tulevikuga tegelevat spetsialisti: üks, kes on spetsialiseerunud sellele, et aidata meie lastel kasvada headeks inimesteks, ja teine, kes julgustab neid tegelema sellega, mis mingil põhjusel on ühiskonnas tunnistatud keeruliseks, aga tegelikult seda ometi ei ole, kui sellele läheneda toredasti," kõneles president Kaljulaid.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: