Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Peeter Tulviste auks rajati Toomemäele pink

Tartus Toomemäel avati täna 70. sünnipäeva tähistava Peeter Tulviste auks heade mõtete pink. Tunnustatud teadlane ja poliitik sai ka kaitseliidu kõrgeima autasu.

Pingi avamisele ja sellele eelnenud aktusele olid juubilari tulnud õnnitlema kaasteelised nii teadusmaailmast kui ka teistes elu perioodidest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tartu ülikooli emeriitprofessor, akadeemik Peeter Tulviste oli aastatel 1993-1998 Tartu ülikooli rektor. Oma akadeemilise karjääri on ta pühendanud psühholoogide õpetamisele ja psühholoogiaalasele teadustööle.

Tulvistele anti täna üle ka kaitseliidu kõrgeim autasu – Valgeristi I klassi teenetemärk. Sünnipäevalaps ise tõmbas läbi kerge nalja päeva liigset pidulikkust alla.

"Kui inimene tegutseb avalikus elus, siis on teada, et teda hurjutatakse, võib öelda pekstakse, pikka aega taga asjade eest, millega tal midagi tegemist ei ole. Kui tal õnnestub kõik need asjad üle elada, siis hakatakse teda kiitma asjade eest, millega tal on nii sama vähe tegemist," sõnas Peeter Tulviste.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: