Suri molekulaarbioloog Erkki Truve

Erkki Truve
Erkki Truve Autor/allikas: ERR

Tallinna Tehnikaülikooli teatel on meie seast lahkunud molekulaarbioloog Erkki Truve.

Erkki Truve sündis 23. veebruaril 1965. aastal. Ta lõpetas 1988. aastal Tartu Ülikooli bioloogia- ja geograafiateaduskonna geneetiku eriala cum laude.

Alates 1988. aastast kuni 1996. aastani töötas Truve Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudis. Aastatel 1996 ja 1997 töötas ta Tallinna Ülikooli loodusteaduskonnas dotsendina ning alates 1997. aastast 2016. aastani Tallinna Tehnikaülikoolis geenitehnoloogia instituudis professorina.

Aastatel 2008 kuni 2013 oli ta ka Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskuses vanemteadur. Ning 2010. aastast 2015. aastani TTÜ teadusprorektor.

2017. aastast 2019. aastani töötas Truve TTÜ keemia ja biotehnoloogia instituudis professorina.

Truve peamiseks uurimisvaldkonnaks oli taimede viirusresistentsus.

Tallinna Tehnikaülikooli emeriitrektor Andres Keevallik ütles ERR-ile, et Erkki Truve näol oli tegemist väga võimeka teadlase ja sümpaatse inimesega.

Keevallik lisas, et Truvest on talle jäänud väga hea mälestus. Eriti tõi Keevallik välja Truve töö TTÜ teadusprorektorina, mis oli tema sõnul väljapaistev. Keevalliku sõnul edendas Truve tublisti kogu Eesti teaduse kvaliteeti. 

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: