Selgusid Karl Ernst von Baeri ja teaduste akadeemia medalite laureaadid

Jaan-Juhan Oidermaad tunnustati panuse eest Eesti Rahvusringhäälingu portaali Novaator arendamisse ning teaduste akadeemia kolme minuti loengute korraldamisse.
Jaan-Juhan Oidermaad tunnustati panuse eest Eesti Rahvusringhäälingu portaali Novaator arendamisse ning teaduste akadeemia kolme minuti loengute korraldamisse. Autor/allikas: Hendrik Osula

Eesti Teaduste Akadeemia tänasel üldkogul pälvis Karl Ernst von Baeri nimelise medali Martin Zobel. Eesti Teaduste Akadeemia medali laureaadid on Krista Aru, Mart-Olav Niklus, Malle Krunks ja Jaan-Juhan Oidermaa.

Karl Ernst von Baeri nimelise medali elu- ja maateaduste alal pälvis Tartu Ülikooli taimeökoloogia professor, akadeemik Martin Zobel tähelepanuväärsete teadussaavutuste eest bioloogilise mitmekesisuse ja liigirikkuse selgitamisel ühitatult eduka organisatsioonilise tegevusega.

Samuti kuulutati välja neli Eesti Teaduste Akadeemia medali laureaati, kellest igaüks on jätnud olulise jälje Eesti teadusmaastikule või ühiskonda: Tartu Ülikooli raamatukogu direktor Krista Aru, Mart-Olav Niklus, Tallinna Tehnikaülikooli täisprofessor tenuuris Malle Krunks ning teadusajakirjanik ja korralduslik juht Eesti Rahvusringhäälingu portaalis Novaator Jaan-Juhan Oidermaa.

Krista Aru pälvis medali pikaajalise tõhusa koostöö eest teaduste akadeemiaga, uuelaadse haridust toetava raamatukoguvõrgu arendamise eest ja akadeemikute arhiivide töötlemise eest Tartu Ülikooli raamatukogus.

Krista Aru pälvis medali pikaajalise tõhusa koostöö eest teaduste akadeemiaga. Autor/allikas: Hendrik Osula

Mart-Olav Niklus pälvis medali Charles Robert Darwini epohhiloovate teoste "Liikide tekkimine" (2012) ja "Inimese põlvnemine ja suguline valik" (2015) tõlkimise eest eesti keelde. Samal ajal on ta andnud märkimist vääriva panuse eestikeelse teadusliku sõnavara arendamisse.

Malle Krunks sai tunnustuse ulatuslike pingutuste eest naisteadlaste nähtavale toomisel, noorte kolleegide innustamise ning kauaaegse panustamise eest L'Oreal-UNESCO stipendiumite hindamiskomisjoni töösse.

Jaan-Juhan Oidermaad tunnustati panuse eest Eesti Rahvusringhäälingu portaali Novaator arendamisse ning teaduste akadeemia kolme minuti loengute korraldamisse. Ta on portaali ja selle taga oleva toimetuse üles ehitanud professionaalseks teaduse kajastamise keskkonnaks, mis on võrreldaval tasemel maailma tipp-populaarteadusajakirjadega. Akadeemia kolme minuti loengute ettevõtmisse tõi ta mõne aasta eest juurde olulise dimensiooni, õpetades konkursi osalejaid kirjutama arvamusartiklit.

Medalistidest olid tänasel üldkogul autasu vastu võtmas Krista Aru ja Jaan-Juhan Oidermaa.

Teaduste akadeemia nimelised medalid antakse Eesti teadlasele, kel on väljapaistvaid saavutusi oma teadusvaldkonnas. Karl Ernst von Baeri nimelise medali on alates 2007. aastast saanud vaid kolm teadlast: Loit Reintam (2007), Ülo Mander (2011) ja Richard Villems (2015).

Eesti Teaduste Akadeemia medalit antakse üksikisikutele suurte teenete eest Eesti teaduse arendamisel või selle arendamisele kaasaaitamisel, samuti teenete eest Eesti Teaduste Akadeemia ülesannete täitmisel.

Toimetaja: Sandra Saar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: