Reoveeuuring: koroonaviirus vallutas taas terve Eesti

Reoveetoru
Reoveetoru Autor/allikas: Pixabay

Reovees leiduva koroonaviiruse hulk on kasvanud nädalaga pea kõikjal Eestis ja viirus on levinud laialdaselt peaaegu üle terve riigi. Vähem leidub viirust terviseameti iganädalase uuringu põhjal vaid Valgamaal.

Võrreldes möödunud nädalaga on laienenud viiruse levik nii Põhja-, Lõuna- kui ka Lääne-Eestis. Eriti suur hüpe on toimunud Kärdlast võetud proovis. Kui nädal varem oli seal uuringu põhjal viirusekandjaid mõõdukal hulgal, siis nüüd on seal viirus levinud väga laialdaselt.

Väga laialdaselt on levinud viirus ka veel Tartus, Elvas, Jõgeval, Tapal ja Ahtmes.

Teistest suurematest linnadest – Tallinnast, Pärnust ja Narvast – võetud proovid viitavad viiruse laiemale levikule.

Veidi vähem ehk mõõdukal hulgal on viirusekandjaid Tõrvas, Otepääl ja Antslas. Kõigis teistes Eesti linnades võib reovee põhjal oletada, et viiruse levik on seal laialdane.

Selle aasta algusest võttis Tartu Ülikoolilt koroonaviiruse reoveeuuringu tegemise üle terviseamet. Varasema 60 proovi asemel võetakse nüüd keskmiselt 34 proovi nädalas. Saadav info kantakse visuaalselt seirekaardile, mille leiab terviseameti kodulehelt.

Toimetaja: Jaan-Juhan Oidermaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: