Reportaaž: anatoomiaolümpiaadil sai pimesi elundeid katsuda

Tartu Ülikooli arstiteaduse üliõpilased korraldasid 28. ja 29. augustil Tartus rahvusvahelise anatoomiaolümpiaadi "Anatomy Theatre". Olümpiaadil panid oma meditsiiniteadmised proovile kümme meeskonda kuuest ülikoolist. Novaator käis uurimas, milliste ülesannetega osalejad olümpiaadil rinda pistsid.

Möödunud nädalavahetusel toimus Tartus rahvusvaheline anatoomiaolümpiaad. Tänavuse olümpiaadi teema oli anatoomiline teater. Osalejaid ootas ees mitu toatäit ülesandeid. Novaator käis proovimas, kas nende peale hakkab ka tavainimese hammas.

Esmalt tuli võistlejatel kompamise põhjal pimesi ära tunda erinevaid elundeid. Esimeste elundite mõistatamine kukkus läbi. Kottides olid põrn, mehe munand ja kopsud, mida katsumise põhjal naljalt ära ei tundnud.

Järgmistes ülesannetes pidid osalejad ehitama näiteks kodustest materjalidest seedetrakti mudeli. Teises ruumis pidid võistkonnad kokku panema kraniaalnärvide juhtetee.

Kolmandas ruumis testisid korraldajad võistlejate meeli. Kui lõhnapulki nuusutades võis selgesti ära tunda kaneeli, kohvi ja kalalõhna, siis tasakaalutaldrikul klaasist vett pudelisse valada oli juba raskem.

Teatriteemalisel olümpiaadil ei piirdunud asi ainult videos nähtud ülesannetega. Osalejad pidid ette valmistama ka loomingulise osa: nt etüüdi, improvisatsiooni või muu etteaste.

Parimad anatoomiatundjad selgusid Tartus laupäeval 29. augustil.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: