Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii ja videod: Eesti Noorte Teaduste Akadeemia avaüritus

{{1496215920000 | amCalendar}}

Kolmapäeval toimus Eesti Teaduste Akadeemias silmapaistvaid noori Eesti teadlasi ühendava Eesti Noorte Teaduste Akadeemia pidulik avaüritus. Ülekande salvestist on võimalik vaadata ERR Novaatoris alates 1. juunist.

Eesti Teaduste Akadeemia initsiatiivil kokku kutsutud ja silmapaistvatest noortest teadlastest koosneva Eesti Noorte Teaduste Akadeemia eesmärgiks on olla noorte teadlaste häälekandjaks ning esindada Eesti noorte teaduste huve, panustada teaduse ja ühiskonna arengusse ning suurendada teaduse rolli ühiskonnas.

Lisaks praktiliste küsimustega tegelemisele, mis puudutavad (noorte) teadlaste mainet, teaduse rahastust ja valdkondadeülest teadustööd, soovivad Eesti Noorte Teaduste Akadeemia asutanud noorteadlased panustada teaduse, teaduslike meetodite ja teaduspõhise otsustusprotsesside levikusse Eesti ühiskonnas.

Lisaks Eesti Noorte Teaduste Akadeemia esindajale võtsid pidulikul avaüritusel sõna Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere, Eesti Vabariigi haridus-ja teadusminister Mailis Reps, Eesti Teadusagentuuri esimees Andres Koppel ning akadeemik Peeter Saari.

Enda teadustööd tutvustasid kolm Eesti Noorte Teaduste Akadeemia asutajaliiget.

Tartu ülikooli füüsikalise farmaatsia dotsent ja vanemteadur Karin Kogermann tegi lühiettekande teemal „Uudsete kvaliteetsete ravimipreparaatide valmistamine“

Tartu Observatooriumi vanemteadur ja Leibnizi Astrofüüsika Instituudi järeldoktor Elmo Tempel kõneles teemal „Universumi olemus“

Helsingi ülikooli Viiki Taimeteaduste Keskuse juhtivteadur Kajar Köster tegi ettekande „Kliimamuutustest ja metsapõlengutest“.

Eesti Noorte Teaduste Akadeemia asutajaliikmeteks on 29 noort silmapaistvat doktorikraadiga Eesti teadlast, kelle hulgas on nii ülikoolide professoreid, auhindadega pärjatud teadlasi kui hetkel väljaspool Eestit töötavaid järeldoktoreid.

Toimetaja: Marju Himma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: